Małopolska. Jest ofiara śmiertelna zderzenia autobusu z ciężarówką, następne 33 osoby są ranne - to głównie dzieci

Niedaleko Nowego Sącza w województwie małopolskim samochód ciężarowy zderzył się z osobowym busem w godzinach porannych. W wypadku zginęła jedna z pasażerek, następne 33 osoby są ranne - część z nich to dzieci wracające z rozpoczęcia roku szkolnego. Droga powiatowa zostaje zamknięta.

Do zderzenia ciężarówki z busem doszło po godzinie 10 rano niedaleko miejscowości Świniarsko pod Nowym Sączem, o czym wcześniej informowaliśmy. Na miejsce wysłano 10 karetek pogotowia i trzy śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zderzenie autobusu z samochodem ciężarowym w Małopolsce. Wśród poszkodowanych także dzieci

Wojewoda Piotr Ćwik informuje, że poszkodowanych zostało 29 osób, osiem z nich jest w stanie ciężkim, a jedna zmarła - 85-letni pasażer busa. Pozostałe ofiary zostały przetransportowane do pięciu szpitali na terenie całego województwa. 

W szpitalu w Nowym Sączu pod opieką lekarzy znalazło się 14 osób, a w Gorlicach leczy się następnych czterech poszkodowanych. Do Brzeska zawieziono trzy ofiary zderzenia, do Krakowa dwie, a w Tarnowie znalazła się jeszcze jedna z ofiar wypadku.

Poszkodowani w wypadku to kierowca autobusu i głównie dzieci - w busie znajdowało się ich około 20, wracały z rozpoczęcia roku szkolnego. Ucierpiał także kierowca ciężarówki, który zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W zderzeniu uczestniczył także samochód osobowy, ale jego pasażerowie nie odnieśli obrażeń.

Jak informuje TVN 24, liczba ofiar wzrosła do 33 osób, bo część z poszkodowanych dotarła do szpitali własnym transportem. Trwają diagnozy, część z uczestników wypadku jest obecnie operowanych.

>>>>Policjanci w specjalnym radiowozie do ścigania piratów drogowych zatrzymała kierowcę, który przekroczył dopuszczalną prędkość o niemal 100 km/h: 

Zobacz wideo

Rzecznik prasowy małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak przekazał Radiu Kraków:

Najwięcej osób poszkodowanych było w wieku 15-18 lat. W busie podróżowały również osoby dorosłe. 8 osób, które zostały lekko ranne już oddaliły się z miejsca zdarzenia, ponieważ ich stan zdrowia był na tyle dobry.


Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu utworzyło dla rodzin poszkodowanych specjalną infolinię. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski przekazał – Informacje można uzyskać dzwoniąc na telefony: 18 414 27 20 i 18 414 27 21. Dodatkowo działa też fax: 18 414 27 24.

Więcej o: