Małopolska. Poważny wypadek autobusu pod Nowym Sączem. 29 rannych, w tym dzieci

W miejscowości Świniarsko w województwie małopolskim doszło do poważnego wypadku. W zderzeniu autobusu z ciężarówką rannych zostało około 29 osób, w tym dzieci.

Jak podaje RMF FM w miejscowości Świniarsko pod Nowym Sączem w Małopolsce doszło do zderzenia autobusu z samochodem ciężarowym. Według informacji dziennikarzy poszkodowanych zostało 29 osób, w tym dzieci.

Zderzenie autobusu z samochodem ciężarowym w Małopolsce. Wśród poszkodowanych także dzieci

Wypadek już został potwierdzony przez małopolskie służby. Na miejsce zdarzenia wysłanych zostało dziesięć karetek pogotowia oraz trzy śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowanych jest 29 osób, w tym około siedem w stanie ciężkim. W wypadku ucierpiały także dzieci w wieku 16-17 lat. Pierwsi ranni przewożeni są już do szpitali w Nowym Sączu, Brzesku oraz w Gorlicach. Jeden poszkodowany transportowany jest śmigłowcem LPR do Krakowa. Według najnowszych informacji jedna z tych osób zginęła, to 85-letni pasażer busa.

Do zdarzenia doszło trasie powiatowej między Podrzeczem a Małą Wsią w powiecie nowosądeckim. W czołowym zderzeniu udział brał autobus oraz ciężarówka, z którymi miał zderzyć się dodatkowo samochód osobowy. Najwięcej poszkodowanych, 20 osób, podróżowało busem - wśród nich są dzieci. Na miejscu trwa akcja ratunkowa.

Więcej o: