Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 8 września sklepy obowiązuje zakaz handlu?

Od 2018 roku klienci lubiący robić zakupy w niedziele, muszą sprawdzać w których terminach mogą zrobić zakupy w sklepach typu Biedronka czy Lidl i w centrach handlowych. Jak wygląda kalendarz niedziel handlowych we wrześniu?
Zobacz wideo

Od 2019 roku niedziela handlowa wypada tylko w jedną niedzielę każdego miesiąca. Kolejna zmiana w dotycząca terminów niedziel handlowych przypadnie w 2020 roku - od tego czasu niedziele bez zakazu handlu będą wypadały maksymalnie siedem razy w roku.

Niedziele handlowe 2019. Czy 8 września wypada niedziela handlowa?

W tym roku niedziela handlowa przypada w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Zgodnie z ustawą 8 września wypada więc zakaz handlu. Duże sklepy takie jak Biedronka, Lidl, Tesco czy Carrefour oraz centra handlowe będą tego dnia zamknięte. Na kolejną niedzielę handlową musimy poczekać aż do 29 września.

Zakaz handlu w niedziele - które sklepy mogą być wtedy otwarte?

Do tego czasu możemy niedzielne zakupy możemy robić w sklepach, w których nie obowiązuje zakaz handlu. Dotyczy to m.in. aptek, restauracji, cukierni, sklepów z pamiątkami, sklepów na dworcach kolejowych, stacji benzynowych oraz sklepów prowadzonych przez właścicieli danego lokalu lub jego rodzinę. W tych placówkach to właściciele decydują czy i w jakich godzinach otworzyć swoje sklepy.

Więcej o: