Niedziele handlowe 2019. Czy 8 września wypada niedziela handlowa?

Od marca 2018 roku, kiedy wprowadzona została ustawa ograniczająca handel w niedziele i dni świąteczne, klienci muszą sprawdzać, w których terminach otwarte będą sklepy i centra handlowe. Czy 8 września wypada niedziela handlowa?
Zobacz wideo

Od 2019 roku zakaz handlu nie obowiązuje tylko w jedną niedzielę w miesiącu. Wyjątkami są jedynie grudzień i kwiecień, kiedy wypadają święta Bożego Narodzenia oraz Wielkanoc.

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 8 września sklepy będą otwarte?

W 2019 roku niedziela handlowa wyznaczona jest w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. Zgodnie z kalendarzem 8 września wypada więc niedziela z zakazem handlu. Oznacza to, że duże sklepy typu Lidl, Biedronka czy Tesco oraz centra handlowe będą tego dnia zamknięte. Niedziela handlowa wypada dopiero 29 września.

Zakaz handlu w niedziele - które sklepy mogą być wtedy otwarte?

Zakaz handlu w niedziele nie obejmuje jednak wszystkich sklepów. Wyłączone z niego są niektóre placówki takie jak: cukiernie, restauracje, apteki, sklepy z pamiątkami, sklepy na dworcach kolejowych oraz portach lotniczych, stacje benzynowe i sklepy prowadzone przez właścicieli lokalu, np. te na zasadach franczyzy (Carrefour Express, Żabka). Właściciele tych punktów decydują jednak, w jakich godzinach otworzyć swoje sklepy.

Więcej o: