Ambasador USA o wizycie Mike'a Pence'a: Z tej wizyty wyniknie wiele dobrego dla naszych krajów

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence bierze udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Warszawie. Na lotnisku polityk witany był przez ambasador USA Georgette Mosbacher, która przekonana jest, że z tej wizyty "wyniknie wiele dobrego dla naszych krajów".
Zobacz wideo

Wiceprezydent USA wraz z żoną przybył w niedzielę do Polski, gdzie spotka się z prezydentem Polski Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim. Mike Pence weźmie udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w zastępstwie za prezydenta Donalda Trumpa, który odwołał wizytę w związku z huraganem Dorian, który w najbliższych dniach ma uderzyć na Florydzie.

Ambasador Georgette Mosbacher: Z tej wizyty wyniknie wiele dobrego dla naszych krajów

Wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych na warszawskim lotnisku Okęcie witała m.in. ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Według niej druga w kadencji wizyta Mike'a Pence'a w Polsce, jest dobrym sygnałem dla obydwu krajów - Wiceprezydent Pence już po raz drugi w swojej kadencji odwiedza Polskę. Jestem przekonana, że z tej wizyty wyniknie wiele dobrego dla naszych krajów - napisała na Twitterze amerykańska ambasador.

Mike Pence wraz z żoną po przylocie udali się do hotelu Marriott. Warszawskie obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej rozpoczną się o 11:45 od powitania szefów delegacji przez Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser-Dudę na placu Piłsudskiego. Tam też odbędą się główne państwowe uroczystości obejmujące m.in. ceremoniał wojskowy, uroczystą zmianę Posterunku Honorowego oraz wystąpienia prezydentów Polski, Niemiec oraz wiceprezydenta USA.

Więcej o: