Rybnik. Policjant drogówki zatrzymał pirata drogowego w luksusowym SUV-ie. Dogonił auto rowerem

Asp. Artur Wyciszkiewicz, policjant z Rybnika, w drodze do pracy zatrzymał porsche, którego kierowca łamał przepisy. Można mówić o wyczynie, bo funkcjonariusz dogonił, a następnie zablokował auto na rowerze. Okazało się, że kierowca - poza tym, że jechał po drodze z zakazem ruchu i rozmawiał przez telefon ze słuchawką przy uchu - miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Zobacz wideo

Do tej niecodziennej interwencji doszło w Rybniku ok. godz. 10.30. Asp. Artur Wyciszkiewicz jechał do pracy ulicą Zamkową, gdy zauważył porsche cayenne. Samochód jechał po drodze na której obowiązywał z zakaz ruchu, a kierowca rozmawiał przez telefon. Asp. Wyciszkiewicz pamiętał ten samochód. Kilka miesięcy wcześniej sam kontrolował takie auto, wówczas okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy, co skończyło się dla niego sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. 

Rybnik. Policjant na rowerze dogonił porsche

Funkcjonariusz drogówki powiadomił o wszystkim dyżurnego policjanta i sam ruszył w pościg. Jechał cały czas za samochodem, rozmawiając jednocześnie przez telefon z drugim funkcjonariuszem. Auto zatrzymało się przed przejściem dla pieszych na ul. Wiejskiej, wtedy asp. Wyciszkiewicz zajechał mu drogę i kazał zjechać na pobocze. Następnie wyciągnął kluczki ze stacyjki i poczekał na przyjazd kolegów. Mężczyźnie za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów grozi 5 lat więzienia.

Więcej o:
Komentarze (94)
Rybnik. Policjant drogówki zatrzymał pirata drogowego w luksusowym SUV-ie. Dogonił auto rowerem
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 21 razy 19

  Kurczę, ale pomyślcie, w swoim środowisku facet ma przerąbane: jechał PORSCHE i dał się zatrzymać policjantowi NA ROWERZE :-D

 • felicjan.dulski

  Oceniono 29 razy 15

  Kierowcy samochodów na dużych kołach to oddzielna kasta.
  Wydaje im się, że im wszystko wolno.
  Poniekąd mają rację, co to dla nich mandat?

 • 1627cd1410

  Oceniono 20 razy 14

  ..i teraz kamiński zlikwiduje radiowozy i da policjantom rowery.. :/

 • mamlas_p

  Oceniono 24 razy 6

  Policjant długo nie zagrzeje miejsca w Policji. Biedak nie wie, że kierowcy Porsche są jak katakumby Staraków - nie do ruszenia.

 • oszrany

  Oceniono 18 razy 6

  Za zlamanie zakazu powinno byc 5 lat natychmiastowej odsiadki, prosto z auta do paki. Moze to by czegos nauuczylo ta dzicz kudlata.

 • talajot

  Oceniono 7 razy 5

  Elegancko
  To się buc wieśniak zdziwił

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX