Tatry. Trzy osoby rażone piorunem w okolicy Hali Gąsienicowej. Interweniował TOPR

Piorun poraził trzy osoby, które znajdowały się na szlaku prowadzącym z Hali Gąsienicowej do Kuźnic. W Tatrach nadal trwa burza. Ze wstępnych informacji wynika, że wszyscy poszkodowani żyją.
Zobacz wideo

Informacje o rażeniu turystów piorunem na szlaku prowadzącym z Hali Gąsienicowej do Kuźnic potwierdził TOPR. Z nieoficjalnych informacji wynika, że poszkodowani to 7-letnie dziecko i jego rodzice.  

Według "Gazety Krakowskiej" w wyniku uderzenia pioruna matka straciła przytomność, ale chwilę później ją odzyskaniu i zeszła na dół do Kuźnic. Cała trójka została przetransportowana do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Tatry. Trzy osoby porażone przez piorun

Szef straży Tatrzańskiego Parku Narodowego Edward Wlazło poinformował na antenie TVN 24, że warunki w Tatrach są niesprzyjające od rana, a załamanie pogody można było przewidzieć. 

Tragiczna burza w Tatrach. 4 osoby zginęły, 157 zostało rannych

Przypomnijmy, że 22 sierpnia w okolicach Giewontu od uderzenia pioruna zginęły cztery osoby, w tym dzieci, a 157 turystów zostało rannych. Akcja ratownicza była największą w historii TOPR. Po sześciu dniach od tragedii ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego opublikowali szczegółowy plan przebiegu akcji - można go przeczytać tutaj

Więcej o: