Piotr Woźniak-Starak. Śledztwo przejęła prokuratura w Olsztynie. "Znaczny oddźwięk społeczny"

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie przejęła od Prokuratury Rejonowej w Giżycku śledztwo w sprawie śmierci Piotra Woźniaka-Staraka. Decyzję taką podjęto z uwagi na "znaczny oddźwięk społeczny" sprawy.
Zobacz wideo

O przejęciu śledztwa dotyczącego śmierci Piotra Woźniaka-Staraka przez Prokuraturę Okręgową w Olsztynie poinformował na jej stronie internetowej rzecznik prasowy PO Krzysztof Stodolny. Sprawa trafiła do prokuratury w Olsztynie w czwartek 29 sierpnia.

"Prokuratura Okręgowa w Olsztynie przejęła z Prokuratury Rejonowej w Giżycku śledztwo w sprawie wypadku w ruchu wodnym ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w dniu 18 sierpnia 2019 r. Przejęcie postępowania związane jest ze znacznym oddźwiękiem społecznym, w związku z przedmiotowym śledztwem. Aktualnie będą prowadzone czynności procesowe zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy" - czytamy w komunikacie

Śmierć Piotra Woźniaka-Staraka. Rodzina i przyjaciele pożegnali producenta filmowego

Przypomnijmy, że 39-letni producent filmowy zaginął w nocy z 17 na 18 sierpnia na jeziorze Kisajno koło Giżycka. Mężczyzna pływał tam motorówką, towarzyszyła mu wówczas 27-letnia kobieta, której udało się wypłynąć na brzeg. Piotra Woźniaka-Staraka szukano pięć dni. W czwartek 29 sierpnia odbyła się msza żałobna w jego intencji.

Rodzina zmarłego producenta filmowego zaapelowała, aby po mszy żałobnej nie składać kondolencji. Poprosiła także, aby nie kupować kwiatów, a zamiast tego przekazać wpłatę na rzecz Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego "Edukidsmed" i Akademię Samodzielności w Sierpcu lub Fundację Pegasus, zajmującą się porzuconymi zwierzętami.

Więcej o: