Piotr Woźniak-Starak. Śledztwo przejęła prokuratura w Olsztynie. "Znaczny oddźwięk społeczny"

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie przejęła od Prokuratury Rejonowej w Giżycku śledztwo w sprawie śmierci Piotra Woźniaka-Staraka. Decyzję taką podjęto z uwagi na "znaczny oddźwięk społeczny" sprawy.
Zobacz wideo

O przejęciu śledztwa dotyczącego śmierci Piotra Woźniaka-Staraka przez Prokuraturę Okręgową w Olsztynie poinformował na jej stronie internetowej rzecznik prasowy PO Krzysztof Stodolny. Sprawa trafiła do prokuratury w Olsztynie w czwartek 29 sierpnia.

"Prokuratura Okręgowa w Olsztynie przejęła z Prokuratury Rejonowej w Giżycku śledztwo w sprawie wypadku w ruchu wodnym ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w dniu 18 sierpnia 2019 r. Przejęcie postępowania związane jest ze znacznym oddźwiękiem społecznym, w związku z przedmiotowym śledztwem. Aktualnie będą prowadzone czynności procesowe zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy" - czytamy w komunikacie

Śmierć Piotra Woźniaka-Staraka. Rodzina i przyjaciele pożegnali producenta filmowego

Przypomnijmy, że 39-letni producent filmowy zaginął w nocy z 17 na 18 sierpnia na jeziorze Kisajno koło Giżycka. Mężczyzna pływał tam motorówką, towarzyszyła mu wówczas 27-letnia kobieta, której udało się wypłynąć na brzeg. Piotra Woźniaka-Staraka szukano pięć dni. W czwartek 29 sierpnia odbyła się msza żałobna w jego intencji.

Rodzina zmarłego producenta filmowego zaapelowała, aby po mszy żałobnej nie składać kondolencji. Poprosiła także, aby nie kupować kwiatów, a zamiast tego przekazać wpłatę na rzecz Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego "Edukidsmed" i Akademię Samodzielności w Sierpcu lub Fundację Pegasus, zajmującą się porzuconymi zwierzętami.

Więcej o:
Komentarze (67)
Piotr Woźniak-Starak. Śledztwo przejęła prokuratura w Olsztynie. "Znaczny oddźwięk społeczny"
Zaloguj się
 • jan.w2

  Oceniono 37 razy 33

  Ciekawe, czy w prowadzonym śledztwie znajdzie się watek miejscowych wodnych kulsonów i ich braku reakcji na wybryki Staraka?

 • taroudant

  Oceniono 29 razy 17

  Rodzina Staraków może dowolnie manipulować wszystkimi mediami, dziennikarze są tani i głodni. Ale w wyższych instancjach prokuratury (nawet tej pissdzielskiej) trudno będzie zakrzyczeć kontrowersyjny wątek dobrego samarytanina odwożącego motorówką biedną kelnerkę po godzinach.

 • kka69

  Oceniono 16 razy 14

  Ciekawe ile alkoholu było na jego ostatniej imprezie.
  Powinno być to na rachunku.
  I kto kontroluje pływanie na Mazurach po zmroku?
  Czy pomimo że jest to zabronione, to nikt tego nie pilnuje?

 • 31.februarius

  Oceniono 20 razy 14

  a tej 27-letniej "dziewczynie z Albatrosa" powiedziano już, co się na tej motorówczce "odegrało"?!

 • pogromca.katoprawackiej.zarazy

  Oceniono 25 razy 13

  Jaki oddźwięk społeczny skoro tatuś kazał zablokować wszystkie fora?

 • killer2016

  Oceniono 12 razy 12

  Nie rozumiem co się w polskiej prasie dzieje jakiś woźniak-starak jest najważniejszym Polakiem?
  To co mu się przytrafiło to jego sprawa i rodziny a nam gó... do tego.
  No, chyba że przez to się więcej zarabia-sprzedaż, reklamy itp. Polska .... stoi.

 • Megalodon akwaryjny

  Oceniono 22 razy 12

  To już jest przegięcie!!. Czego tu szukać ??dziury w całym!!- nieszczęśliwy wypadek w trakcie nieprzemyślananej nocnej zabawy po pijanemu na akwenie wodnym i to wszystko!!. Gdyby to zrobił miejscowy z pobliskiej wsi Zdzisiu z Boguśką po wypiciu litra bimbru na rowerze wodnym lub kajaku nie byłoby takiego szumu.

 • dante_waw

  Oceniono 13 razy 11

  Ojej komentarze odblokowane... ludzie zdezorientowani moga kompulsywnie hejtowac ;)

 • plastikpiokio

  Oceniono 15 razy 11

  mimo tych milionów którymi perfumują wybryki młodego panicza smród bedzie długo się wił i to nie tylko po mazurach ale nawet w tabletkach od bólu głowy .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX