Pogoda: IMGW ostrzega przed upałem i burzami z gradem. Na termometrach nawet 33 stopnie

Przed nami kolejny upalny dzień. W związku z prognozowaną wysoką temperaturą Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla siedmiu województw. Pozostałe alerty dotyczą burz z gradem, które mogą przetoczyć się przez południe kraju.
Zobacz wideo

Z mapy ostrzeżeń pogodowych dostępnych na stronie pogodynka.pl wynika, że najwyższą temperaturę odnotujemy dziś w województwach lubuskim, wielkopolskim, łódzkim, mazowieckim i lubelskim, a także na północy województw podkarpackiego i świętokrzyskiego. IMGW wydało dla nich ostrzeżenia II stopnia przed upałem i prognozuje, że w tej części kraju temperatura maksymalna w ciągu dnia może wzrosnąć nawet do 33 stopni.

Prognoza pogody. W centrum upały, a na południu burze z gradem. IMGW ostrzega

Meteorolodzy z IMGW ostrzegają także przed burzami z gradem. Te wystąpić mogą przede wszystkim na południu kraju - w województwach śląskim, małopolskim, podkarpackim oraz świętokrzyskim, gdzie obowiązują ostrzeżenia I stopnia. 

"Burze lokalnie możliwe będą przed południem, najwięcej burz rozwinie się po południu i pod wieczór." - czytamy w komunikacie IMGW. Prognozuje się, że wysokość opadów deszczu może wynosić do 20-35 mm, a towarzyszący burzom grad będzie osiągał wielkość do 2 cm średnicy. Lokalnie występować będą także silne porywy wiatru do 70-80 km/h.

Więcej o:
Komentarze (15)
Pogoda: IMGW ostrzega przed upałem i burzami z gradem. Na termometrach nawet 33 stopnie
Zaloguj się
 • motyw4

  Oceniono 10 razy 6

  Jakie to szczęście, że w Wielkiej Polsce Katolickiej żadne burze, gradobicia i inne kataklizmy nam nie grożą, bo żyjemy bezpiecznie w opływającym w dobrobyt kraju nad Wisłą, którym mądrze i sprawiedliwie rządzi (nie myśląc o sobie ale o potrzebach wszystkich mieszkańców bez względu na wyznanie i kolor skóry) Panujący Nam Prezes Polski Jego Wysokość Jarosław Kaczyński, Brat Lecha Poległego w Zamachu Smoleńskim wespół z Prezydentem Polski Od Morza Do Morza Jego Jaśnie Wysokością Andrzejem Dudą (Błogosławione Łono, Które Go Wydało i Piersi, Które Ssał) oraz Najwybitniejszym Premierem Powojennej Polski Mateuszem Morawieckim!!! Czuwa też nad naszym cudownym krajem Król Polski Jezus Chrystus i Jego Matka Przenajświętsza Panienka Maryja Zawsze Dziewica a także Największy z Papieży Polaków Święty Jan Paweł Drugi Wielki!!!

 • pogromca.katoprawackiej.zarazy

  Oceniono 5 razy 3

  Same kłamstwa. Wczoraj miał być grad w Trójmieście i nie było. Nadużywacie słowa alert, ludzie zobojętnieją i w razie prawdziwego zagrożenia nie zareagują.

 • starykawaler35

  Oceniono 1 raz -1

  htp://kdepot.eu/lib/1262096

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX