Niedziele handlowe - wrzesień 2019. Czy sklepy będą dziś czynne?

Czy sklepy będą dziś czynne? Czy 1 września to niedziela handlowa? To, w które niedziele możemy robić zakupy, reguluje ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta.
Zobacz wideo

1 września nie jest niedzielą handlową, co oznacza, że supermarkety i sklepy w galeriach handlowych będą dziś zamknięte. Wynika to z przepisów, których źródłem jest zeszłoroczna ustawa o niedzielach handlowych i niehandlowych. Mówi ona, że w 2019 roku niedziele handlowe wypadają tylko raz w miesiącu (poza kwietniem i grudniem), w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Oznacza to, że na kolejną niedzielę handlową poczekamy cztery tygodnie, aż do 29 września.

Niedziele handlowe. Jakie zmiany czekają nas w 2020 roku?

W 2019 roku niedziele handlowe wypadną 15 razy. W przyszłym roku będzie ich znacznie mniej, bo zaledwie siedem w ciągu całego roku. W przyszłym roku niedziele handlowe wypadną w ostatnią niedzielę w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu, dwie niedziele przed Świętami Bożego Narodzenia i jedną niedzielę przed Wielkanocą.

Kalendarz niedziel handlowych na 2019 rokKalendarz niedziel handlowych na 2019 rok Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (18)
Niedziele handlowe - wrzesień 2019. Czy sklepy będą dziś czynne?
Zaloguj się
 • gburiaifuria

  Oceniono 8 razy 6

  czy zna ktos cos glupszego od niehandlowych niedzieli?To po diabla one sa? Niedziele sa przecież prawie wyłącznie po to,by zrobić sobie zakupy. Bo przecież nie po to, by nudzić się w kościele i wysłuchiwać bzdur darmozjadów w czarnych kieckach, co żerują na naszych podatkach.

 • musibyclogin

  Oceniono 6 razy 4

  Ula, mam pomysł :) Co powiesz na artykuły w poniedziałki rano "Czy wczoraj sklepy były otwarte?" Miłego dnia, czas skoczyć do Żabki :)

 • kaczychlam

  Oceniono 4 razy 4

  dokładnie..czy wy te artykuły piszecie co tydz dla Polactwa z pisu które jak wiadomo nie czyta nie orientuje się nie rozumie??? bo już kuu...cca człowieka bierze jak czyta co tydzień to samo! załosne jest to co się dzieje z tym tępym narodem wszędzie na każdym poziomie nawet za biurkiem pomponika czy jak mu tam..

 • roy-cohn

  Oceniono 7 razy 3

  Czy wy jesteście chorzy z tymi niedzielami ???

 • Anita Pawleta

  Oceniono 2 razy 2

  I tak w kółko co tydzień, zmienie serwis informacyjny jak nie maja innych wiadomości :(

 • remislanc

  Oceniono 10 razy 2

  Od wprowadzenia ustawy minęło ok. 75 tygodni. A wy - kołki rozporowe- w każdym tygodniu przez cztery dni zadajecie swoim czytelnikom ( czyżby ułomni?) pytanie: czy w najbliższą niedzielę zrobimy zakupy? Jesteście normalni???

 • honeymilk

  Oceniono 1 raz 1

  Beznadziejny zakaz. Stale trafia mi się tydzień, w którym najwięcej czasu na spokojne zakupy mam tylko w niedziele.

 • przezdym

  Oceniono 1 raz 1

  Nikt nie powinien nam narzucać kiedy mamy robić zakupy, dlatego niedziele powinny być handlowe co tydzień. Decyzje powinni podejmować obywatele a nie rząd.

 • premier_scretyna

  0

  Fascynujący artykuł. Zwłaszcza czytany 2 września, bo wciąż wisi na głównej...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX