Niedziele handlowe 2019. Czy 1 września sklepy będą otwarte?

Czy 1 września to niedziela handlowa? Czy supermarkety i sklepy w galeriach handlowych będą jutro otwarte? Podpowiadamy.
Zobacz wideo

1 września 2019 roku nie jest niedzielą handlową. Dlaczego? Wyjaśnienie znajdujemy w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, na mocy której wprowadzono podział na niedziele handlowe i niehandlowe. Wynika z niej, że do końca tego roku niedziele handlowe wypadają tylko raz w miesiącu, w ostatnią niedzielę każdego miesiąca (za wyjątkiem kwietnia i grudnia, w czasie których niedziel handlowych jest więcej). Oznacza to, że najbliższa niedziela handlowa wypadnie 29 września.

Niedziele handlowe i niehandlowe. Gdzie można zrobić zakupy pomimo zakazu?

W niedziele takie jak jutrzejsza nie możemy robić zakupów w supermarketach czy w sklepach w galeriach handlowych. Nie oznacza to jednak, że w niedziele niehandlowe nie można kupić nic. Podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie obowiązuje wszystkich przedsiębiorców. 1 września otwarte mogą być m.in. apteki, piekarnie, stacje benzynowe, punkty pocztowe oraz osiedlowe sklepiki, w których w niedziele za kasą stoi sam właściciel sklepu. 

Kalendarz niedziel handlowych na 2019 rokKalendarz niedziel handlowych na 2019 rok Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (23)
Niedziele handlowe 2019. Czy 1 września sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • aleksa66

  Oceniono 6 razy 2

  Gazeto - robisz to samo co dobra zmiana. Masz nas czytelników w nosie. Nie czytasz komentarzy. Nie liczysz się z naszym zdaniem!!!!!!!!!!!!1

 • jakuz3

  Oceniono 6 razy 2

  A ja na szczęście jedyny dzień wolny od pracy we wrześniu mam pierwszego. Może wreszcie kupię stół tarasowy i nie będę musiał nikogo prościć o zatankowanie samochodu.

 • elasp

  Oceniono 7 razy 1

  Tak, to najważniejsze - czy 1 września w niedzielę będą otwarte sklepy!

 • musibyclogin

  0

  Uleńko, dziękuję za kolejny świetny artykuł :) Jutro liczę na kolejne przypomnienie, bo mogę zapomnieć przez noc :) Do jutra kochana!

 • cotypowiesz

  Oceniono 2 razy 0

  Jutro robię plan na następny weekend. Czy ktoś wie coś o niedzieli 8 września? Handlowa czy nie? Pomóżcie proszę.

 • baxter21

  Oceniono 4 razy 0

  UZ - idiota z wyborczej szuka innych idiotów. Kilka razy w tyg poczynając o czwartku, spuszcza się nad tym czy niedziela będzie handlowa. Baran do kwadratu

 • 31.februarius

  Oceniono 10 razy 0

  "Wynika z niej, że do końca tego roku niedziele handlowe wypadają tylko raz w miesiącu, w ostatnią niedzielę każdego miesiąca (za wyjątkiem kwietnia i grudnia, w czasie których niedziel handlowych jest więcej)."

  UZ,
  podpowiedz pliz, kiedy do końca "tego roku" wypadnie kwiecień?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX