Burza, wiatr, grad i upał - cała Polska w ostrzeżeniach meteorologicznych IMGW i RCB

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed upałem oraz burzami, w tym burzami z gradem. Alerty pogodowe wydane zostały dla całej Polski.
Zobacz wideo

Jak podaje serwis pogodynka.pl IMGW wydało dziś ostrzeżenia przed upałami dla 15 województw. Dodatkowo w całej Polsce spodziewane są dziś burze, które zaczną pojawiać się na zachodzie kraju już po godzinie 14. Front burzowy będzie utrzymywał się na wschodzie kraju aż do piątku do godziny 6 rano.

Ostrzeżenia IMGW przed upałem. Do 33 stopni w dzień i do 20 stopni w nocy

Ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia przed upałem obejmują 23 powiaty, a drugiego stopnia aż 335 powiatów znajdujących się w województwach pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, lubuskim, wielkopolskim, opolskim, śląskim, łódzkim, mazowieckim, świętokrzyskim, małopolskim, lubelskim oraz dominującej części województwa dolnośląskiego i podkarpackiego.

Ostrzeżenia dotyczące upału obowiązują w tych regionach do piątku 30 sierpnia do godziny 18:00. W dzień należy spodziewać się od 29 do 33 stopni. W nocy temperatura spadnie do 18-20 stopni.

Ostrzeżenia przed burzami - obowiązują w całej Polsce aż do piątku 

Dodatkowo dla całej Polski wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami oraz burzami z gradem. Pierwszy typ zjawisk zapowiadany jest w województwach świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim. W pozostałych województwach (pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, mazowieckim, łódzkim, śląskim, opolskim, dolnośląskim, wielkopolskim i lubuskim) spodziewane są także lokalne opady gradu.

Podczas nawałnic prognozowana suma opadów wyniesie od 20 do 40 mm. Wiatr może osiągnąć prędkość do 90 km/h. Ostrzeżenia przed burzami dla całej Polski wydało także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Ostrzeżenia IMGW obowiązują od godzin popołudniowych do piątkowego poranka.

Więcej o:
Komentarze (3)
Burza, wiatr, grad i upał - cała Polska w ostrzeżeniach meteorologicznych IMGW i RCB
Zaloguj się
 • kozomuflon

  Oceniono 4 razy 4

  W dupala sobie te prognozy wsadźcie. Codziennie zapowiadacie u mnie deszcz, nie padało od ponad miesiąca. Wróżki od siedmiu boleści.

 • derp979

  Oceniono 2 razy 2

  To już chyba 5 raz w tym tygodniu tylko XD

 • siekier35

  Oceniono 6 razy 0

  @dziadekjak
  ścipiałeś do reszty czy to tylko gorąc?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX