Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. Sanepid zaprzecza: Nie ma zgody na pochówek w Fuledzie

Wbrew doniesieniom medialnym urna z prochami Piotra Woźniaka-Staraka nie może zostać złożona na terenie jego rodzinnej posiadłości w Fuledzie na Mazurach. - Rozmawiałem z rodziną pana Piotra. Nie występowali o taką zgodę - powiedział "Wirtualnej Polsce" dyrektor olsztyńskiego sanepidu. Jak dodał, zgodnie z przepisami możliwy jest wyłącznie pochówek na cmentarzu.
Zobacz wideo

Uroczystości pogrzebowe Piotra Woźniaka-Staraka rozpoczną się w czwartek 29 sierpnia o godzinie 19 w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie, gdzie zostanie odprawiona msza w intencji producenta. Następnego dnia, w piątek 30 sierpnia, urna z prochami zostanie przetransportowana do Fuledy, rodzinnej posiadłości producenta w pobliżu Giżycka, gdzie odbędzie się pożegnanie producenta w gronie rodziny. Z pierwszych doniesień medialnych wynikało, że w związku z wydaniem specjalnej zgody to właśnie tam zostanie złożona urna z prochami Piotra Woźniaka-Staraka. Sanepid dementuje jednak te informacje. 

Prochy Piotra Woźniaka-Staraka zostaną złożone w Fuledzie? "Sanepid nie wydał zgody"

Dyrektor olsztyńskiego sanepidu Janusz Dzisko podkreślił, że nie jest prawdą, jakoby urna z prochami producenta miała zostać złożona na terenie posiadłości producenta w Fuledzie. Wcześniej informację o tym, że stacja sanitarno-epidemiologiczna wydała zgodę na tę formę pochówku, podał m.in. "Fakt".

To nieprawda. Rodzina nie występowała do nas o taką zgodę. Rozmawiałem z pełnomocnikiem rodziny pana Piotra i wiem, że nigdzie nie występowali o takie pozwolenie

- powiedział w rozmowie z "Wirtualną Polską" Janusz Dzisko. Jak dodał, zgodnie z przepisami jedynym miejscem w Polsce, w którym można pochować osobę zmarłą, jest cmentarz.

Komunikat w sprawie pochówku Piotra Woźniaka-Staraka wydał też Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Potwierdzono w nim, że rodzina Piotra Woźniaka-Staraka nie dostała od sanepidu żadnego zezwolenia na złożenie prochów producenta w rodzinnej posiadłości.

Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że nieprawdziwe są wszelkie medialne doniesienia mówiące o tym, że rodzina zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka dostała specjalne zezwolenie, żeby pochować go na terenie rodzinnej posiadłości na Mazurach. Takiej decyzji nie podjęła ani powiatowa, ani wojewódzka stacja sanepidu

- czytamy w komunikacie. 

Bliscy Piotra Woźniaka-Staraka proszą o datki na cele charytatywne 

Rodzina zmarłego producenta filmowego zaapelowała do wszystkich osób, które będą uczestniczyć w mszy żałobnej, aby nie składały po niej kondolencji. Poprosiła także, aby nie kupować kwiatów, a zamiast tego przekazać wpłatę na rzecz Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego "Edukidsmed" i Akademię Samodzielności w Sierpcu lub Fundację Pegasus, zajmującą się porzuconymi zwierzętami. 

Więcej o: