Piotr Woźniak-Starak zostanie dziś pożegnany w Konstancinie-Jeziornej. Pogrzeb jutro w Fuledzie

W czwartek 29 sierpnia w kościele w Konstancinie-Jeziornej odbędzie się msza święta rozpoczynająca uroczystości pogrzebowe Piotra Woźniaka-Staraka. Tragicznie zmarły producent filmowy zostanie pochowany w piątek w Fuledzie koło Giżycka.
Zobacz wideo

Msza żałobna w intencji Piotra Woźniaka-Staraka odbędzie się w czwartek 29 sierpnia o godzinie 19:00 w kościele w Konstancinie-Jeziornej przy ul. Anny Walentynowicz 1. Następnego dnia, czyli w piątek 30 sierpnia, urna z jego prochami zostanie złożona w Fuledzie koło Giżycka.

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. Producent filmowy zostanie pochowany w Fuledzie

Dlaczego Piotr Woźniak-Starak zostanie pochowany w Fuledzie? Jego rodzina wyjaśniła to w poruszającym nekrologu, który ukazał się na łamach "Rzeczpospolitej" i "Gazety Wyborczej". 

Piotr kochał życie, życie kochało jego. Jego pełnię przeżywał nawet w chwili śmierci. Żył szybko, jakby wiedział, że musi się spieszyć. Nie potrafił i nie chciał być sam. Kochał ludzi, uwielbiał być z nimi. Jego miejscem wybranym była Fuleda. Uwielbiał spędzać tam czas z przyjaciółmi i ich bliskimi. Chciał, żeby wszyscy dobrze się czuli w Jego towarzystwie, w miejscu, które wypełniał sobą. Na Mazurach najlepiej odpoczywał, najlepiej się bawił, najbardziej lubił pracować. To tutaj rodziły się pomysły na filmy. Fuleda była najbardziej udaną scenografią jego życia, a piękno jej natury najpiękniejszym planem filmowym

- napisali pogrążeni w żałobie bliscy Piotra Woźniaka-Staraka.

Bliscy Piotra Woźniaka-Staraka proszą o datki na cele charytatywne 

Rodzina zmarłego producenta filmowego zaapelowała do wszystkich osób, które będą uczestniczyć we mszy żałobnej, aby nie składały po niej kondolencji. Poprosiła także, aby nie kupować kwiatów, a zamiast tego przekazać wpłatę na rzecz Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego "Edukidsmed" i Akademię Samodzielności w Sierpcu lub Fundację Pegasus, zajmującą się porzuconymi zwierzętami. 

Więcej o: