Piotr Woźniak-Starak zostanie dziś pożegnany w Konstancinie-Jeziornej. Pogrzeb jutro w Fuledzie

W czwartek 29 sierpnia w kościele w Konstancinie-Jeziornej odbędzie się msza święta rozpoczynająca uroczystości pogrzebowe Piotra Woźniaka-Staraka. Tragicznie zmarły producent filmowy zostanie pochowany w piątek w Fuledzie koło Giżycka.
Zobacz wideo

Msza żałobna w intencji Piotra Woźniaka-Staraka odbędzie się w czwartek 29 sierpnia o godzinie 19:00 w kościele w Konstancinie-Jeziornej przy ul. Anny Walentynowicz 1. Następnego dnia, czyli w piątek 30 sierpnia, urna z jego prochami zostanie złożona w Fuledzie koło Giżycka.

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. Producent filmowy zostanie pochowany w Fuledzie

Dlaczego Piotr Woźniak-Starak zostanie pochowany w Fuledzie? Jego rodzina wyjaśniła to w poruszającym nekrologu, który ukazał się na łamach "Rzeczpospolitej" i "Gazety Wyborczej". 

Piotr kochał życie, życie kochało jego. Jego pełnię przeżywał nawet w chwili śmierci. Żył szybko, jakby wiedział, że musi się spieszyć. Nie potrafił i nie chciał być sam. Kochał ludzi, uwielbiał być z nimi. Jego miejscem wybranym była Fuleda. Uwielbiał spędzać tam czas z przyjaciółmi i ich bliskimi. Chciał, żeby wszyscy dobrze się czuli w Jego towarzystwie, w miejscu, które wypełniał sobą. Na Mazurach najlepiej odpoczywał, najlepiej się bawił, najbardziej lubił pracować. To tutaj rodziły się pomysły na filmy. Fuleda była najbardziej udaną scenografią jego życia, a piękno jej natury najpiękniejszym planem filmowym

- napisali pogrążeni w żałobie bliscy Piotra Woźniaka-Staraka.

Bliscy Piotra Woźniaka-Staraka proszą o datki na cele charytatywne 

Rodzina zmarłego producenta filmowego zaapelowała do wszystkich osób, które będą uczestniczyć we mszy żałobnej, aby nie składały po niej kondolencji. Poprosiła także, aby nie kupować kwiatów, a zamiast tego przekazać wpłatę na rzecz Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego "Edukidsmed" i Akademię Samodzielności w Sierpcu lub Fundację Pegasus, zajmującą się porzuconymi zwierzętami. 

Więcej o:
Komentarze (167)
Piotr Woźniak-Starak zostanie dziś pożegnany w Konstancinie-Jeziornej. Pogrzeb jutro w Fuledzie
Zaloguj się
 • dante_waw

  Oceniono 25 razy 23

  Pragnę tylko przypomnieć że wg ustawy z 1959 roku, chowanie prochów poza cmentarzami podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności... Co prawda w 2010roku zamierzano ta niezyciowa ustawę znowelizowac ale rząd PO-PSL na prośbę kościoła ta nowelizacje uwalil

 • adareks

  Oceniono 23 razy 17

  Wyrazy współczucia dla rodziny tragicznie zmarłego. Przy okazji. W Polsce można grzebać prochy bliskich na prywatnych posesjach? Pytam ponieważ w Fuledzie nie ma cmentarza. Pamiętam jak 2 lata temu miałem zamiar złożyć prochy bliskiej mi osoby( takie miała życzenie) na prywatnej, ogrodzonej i nie mieszkalnej części działki ale mi odmówiono, tłumacząc to przepisami sanitarnymi i prawnymi, które to uniemożliwiają. Czy może coś się zmieniło i to nie przepisy prawne o tym decydują tylko ... co? No właśnie, co?

 • krioprezerwacja

  Oceniono 13 razy 11

  ale w Fuledzie pogrzeb na cmentarzu jak reszta? Czy na prywatnej posiadłości- odpadają wtedy opłaty za utrzymanie. Może każdy powinien mieć prawo chować bliskich we własnym ogródku? Wtedy ludzie by zaoszczedzili a księża sie nie paśli

 • misku123

  Oceniono 18 razy 10

  zastanawiam się, gdyby rodzina zechciała zwłoki zmumifikować i postawić taką mumię w ogródku, to miałaby prawo? Rozumiem pieniadze itd. Ale mamy tu lekkie przegięcie. Dlaczego zwykli ludzi enie mają prawa do pochówku prochów swoich bliskich tam gdzie chcą, a tutaj jakaś nadzwyczajna procedura?

 • mm0427

  Oceniono 17 razy 9

  Zapomnieliście demokratycznie wyłączyć komentarze?

 • gwckw

  Oceniono 8 razy 8

  Coś mi się zdaje, że zostanie pożegnany w Konstancinie-Jeziornie, a nie w Konstancinie-Jeziornej.
  Szanujmy zmarłego, jak i umierający poprawny język :(

 • mer-llink

  Oceniono 10 razy 8

  RIP.

  P.S> Tylko tak pytam: czy według polskiego prawa zwłoki można pochować poza miejscem do tego przewidzianym, czyli poza cmentarzem?

 • maguniaklikunia

  Oceniono 9 razy 7

  Tam na wsi to raczej go nie pochowają a postawią na kominku albo na komodzie w salonie z widokiem na jezioro. Wróci do domu.

 • krioprezerwacja

  Oceniono 8 razy 6

  Czemu kościół ma monopol na pochówek? Kolejne źródło kasy dla nich. Pogrzeb to dla wielu spory wydatek. I jak zwykle biedny który nie ma kasy by przekupić sanepid musi bulić, a milioner nic nie musi. I się dziwić że taka wrogość do kasiastych. Przeciez to jest NIERÓWNOŚĆ WOBEC PRAWA !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX