Pcim. Przygotowali z dziećmi mural z napisem "Gościnność". Ktoś go zamazał i domalował znak Polski Walczącej

W Pcimiu w ramach projektu "Regio-mural Kliszczacy" promującego lokalne wartości powstał mural przedstawiający symbol miasta - koguta - oraz napis "Gościnność". Najpierw został on powiązany z promocją LGBT i skrytykowany przez miejscowego proboszcza. Teraz zniszczyła go anonimowa osoba. Ktoś zamalował cząstkę "inność" i domalował znak Polski Walczącej.

O sprawie muralu przedstawiającego koguta przygotowanego z młodzieżą w ramach projektu "Regio-mural Kliszczacy" przy współpracy Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych "Talent" i Fundacji "Klamra" pisaliśmy dwa tygodnie temu. Kolorowy kogut został uznany przez lokalnego proboszcza za symbol zdrady i fałszywości. Ksiądz uznał, że Fundacja "Klamra", która brała udział w projekcie, popiera prawo do aborcji oraz ruch LGBT. Przed projektem duchowny przestrzegał z ambony.

Mural stworzony w ramach projektu został zniszczony. Domalowano znak Polski Walczącej

Na muralu oprócz koguta namalowano również kolorowy napis "Gościnność" z wyróżnioną różowym kolorem cząstką "inność". Niestety, został on zniszczony przez anonimowych wandali.

Przekreślili oni cząstkę "inność" i domalowali symbol Polski Walczącej. 

"Z wielkim smutkiem odnotowujemy, iż po niezrozumiałej dla nas próbie doszukiwania się ideologii w pracy dzieci i naszej inicjatywie promującej wartości regionalne, nasz mural został zdewastowany. Skreślono czarnym sprayem część napisu "Gościnność" - a dokładniej "inność" i umieszczono obok symbole Polski Walczącej" - poinformowali organizatorzy przedsięwzięcia na Facebooku.

"(...) jesteśmy wstrząśnięci zarówno tym, jak została potraktowana praca dzieci i nas na rzecz społeczności lokalnej, jak i umieszczaniem takich symboli, poważanych przez wszystkich" - stwierdzili. Według nich to "także obrażające dla wielu bohaterów walczących o wolną Polskę". - (...) chyba nie takiej Polski by chcieli..." - zakończyli.

Organizatorzy zapewniają, że podejmą działania, aby odnowić mural.