Uniejów chce eksmitować z miasta uzależnionych od alkoholu

Uniejów ma zamiar eksmitować osoby uzależnione od alkoholu poza granice miasta i lokować ich na wsi. To ich sposób na zwalczanie problemów, które wywołują uzależnieni. - Tam będziemy już tylko walczyć z ich alkoholizmem - mówi kierowniczka Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Jolanta Figurska.

Pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Uniejowie wymyślili, jak "poradzić sobie" z problemem uzależnienia od alkoholu niektórych mieszkańców. Jak informuje Radio Łódź, w sytuacji kiedy "wszystkie środki pomocy i perswazji" zawiodą, alkoholicy mają być eksmitowani poza granice miasta.

Uniejów będzie wysyłał uzależnionych od alkoholu na wieś

Uniejowski ośrodek pomocy społecznej wspiera kilka rodzin, które mierzą się z problemem alkoholowym. Działania jego pracowników najwyraźniej nie przynoszą jednak efektu. Uzależnieni nadal wszczynają awantury i "są uciążliwym sąsiedztwem w blokach". Z tego powodu mają zostać eksmitowani poza granice miasta.

- Osoby te otrzymają wolnostojący lokal na wsi. Tam będziemy już tylko walczyć z ich alkoholizmem. Nie będą mieli współuzależnionych kolegów, z którym spotykają się w mieście. Mam nadzieję, że to przyniesie zamierzony efekt - tłumaczy Jolanta Figurska, kierownik ośrodka. W tym celu mają być przygotowane dwa domy.

Pierwsze eksmisje osób, których nie da się przekonać do leczenia, mogą się rozpocząć nawet za kilka tygodni.

  

   >>W Łukowie dokonano obywatelskiego zatrzymania. Pijana kobieta wiozła swoje dzieci:

Zobacz wideo
Więcej o: