Toruń. Konar runął na bawiące się dzieci. Sześcioro przedszkolaków w szpitalu

Sześcioro dzieci trafiło do szpitala po tym, jak spadł na nie konar drzewa na placu zabaw. Mają powierzchowne rany i zadrapania. Na miejscu interweniowała straż pożarna oraz pogotowie. W związku z wypadkiem wiceprezydent Torunia zarządził przeprowadzenie kontroli placów zabaw w mieście.
Zobacz wideo

W środę 28 sierpnia konar spadł na dzieci bawiące się na  placu zabaw Przedszkola Miejskiego nr 1 w Toruniu. W wyniku zdarzenia ucierpiało sześcioro dzieci. Ich stan jest dobry, ale zostały przewiezione do szpitala na badania. - Na szczęście dzieci mają tylko otarcia naskórka. Są jednak wystraszone - przekazał Krzysztof Mitręga, dyrektor Wydziału Ochrony Ludności Urzędu w Toruniu.

Toruń. Konar runął na dzieci na placu zabaw. Będą kontrole

W okolicy placu zabaw, na którym doszło doi wypadku, rosną dwa kasztanowce. Na razie nie wiadomo, dlaczego doszło do złamania się konara jednego z nich. Jak podaje RMF FM, w chwili zdarzenia pogoda była bezwietrzna. Oprócz pogotowia na miejscu wypadku interweniowała straż pożarna, która zabezpieczyła okolicę placu zabaw. W związku z wypadkiem wiceprezydent Torunia zarządził przeprowadzenie kontroli na wszystkich miejskich placach zabaw.

Więcej o: