Biskupi murem za abp. Jędraszewskim. Modlitwy za "pierwsze ofiary ideologii LGBT"

Podczas zebrania Rady Biskupów Diecezjalnych KEP na Jasnej Górze duchowni wyrazili solidarność z abp. Markiem Jędraszewskim. "Modlimy się także za tych, którzy stają się pierwszymi ofiarami tej ideologii, aby mogli osobiście doświadczyć miłości Chrystusa" - czytamy w stanowisku biskupów.
Zobacz wideo

Rada Biskupów Diecezjalnych KEP zebrała się we wtorek na Jasnej Górze. Duchowni rozprawiali m.in. na temat LGBT. Jak czytamy w komunikacie, podczas obrad duchowni wyrazili poparcie dla "zdecydowanej postawy abp. Marka Jędraszewskiego, zaatakowanego za krytykę ideologii LGBT+". "Wyrażamy naszą solidarność z krakowskim metropolitą. Modlimy się także za tych, którzy stają się pierwszymi ofiarami tej ideologii, aby mogli osobiście doświadczyć miłości Chrystusa” - stwierdzili biskupi.

KEP broni abp. Jędraszewskiego i zapowiada dokument o LGBT

W komunikacie podkreślono, że zgodne z decyzją KEP z czerwca, we wrześniu pracę rozpocznie Biuro Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży. 

Biskupi zwrócili też uwagę na "nasilające się ataki na obiekty sakralne". W związku z tym skierują do wiernych oddzielny dokument - "Stanowisko biskupów diecezjalnych w sprawie aktów przemocy motywowanych nienawiścią wobec Kościoła katolickiego i jego wiernych". Powstać ma też dokument dotyczący nauczania Kościoła wobec LGBT. 

Duchowni poświęcili również uwagę wychowaniu dzieci i młodzieży. "Biskupi przypominają, że to konstytucja gwarantuje im prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Zajęcia dodatkowe mogą natomiast zgłaszać kompetentne podmioty kierujące się chrześcijańską i katolicką antropologią. Biskupi przypominają rodzicom, że mogą oni składać specjalne oświadczenia w przedszkolach oraz innych placówkach wychowawczych" - informuje KEP w komunikacie.

Abp Marek Jędraszewski o "tęczowej zarazie"

Przypomnijmy: abp Jędraszewski podczas obchodów 75. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego wygłosił kazanie, podczas którego zaatakował osoby o odmiennej orientacji. - Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. (...) Nie czerwona, ale tęczowa - mówił metropolita krakowski.

Kolejne kontrowersyjne wystąpienie duchownego miało miejsce 15 sierpnia. - Stoi przed nami kolejne niebezpieczeństwo, (...) ideologia ateistyczna. Jest to ideologia, która jednocześnie kwestionuje prawdę o człowieku, stworzonym na obraz Boga i boże podobieństwo, jako kobieta i mężczyzna. To się kwestionuje. I uważa się, że to od naszego wyboru zależy to, czy będziemy kobietą czy mężczyzną - powiedział w homilii wygłoszonej w Ludźmierzu.

Więcej o:
Komentarze (536)
Biskupi murem za abp. Jędraszewskim. Modlitwy za "pierwsze ofiary ideologii LGBT"
Zaloguj się
 • hamsterx

  Oceniono 171 razy 157

  żeby jeszcze tak stali murem za zgwałconymi przez sukienkowych ministrantami

 • krynolinka

  Oceniono 108 razy 92

  Koloratki w kroku cisną skoro takie wzmożenie wśród różowych czapeczek?

 • sobieryba

  Oceniono 94 razy 88

  Siedźcie 13 października w domach (jak zwykle robi to 15 milionów uprawnionych do głosowania) a się obudzicie w Republice Katolickiej z łagrami dla ateistów i innych "zaraz"... ech

 • polakadam

  Oceniono 96 razy 82

  „Jednym z najbardziej aktywnych obrońców arcybiskupa Paetza był arcybiskup Marek Jędraszewski, obecnie metropolita krakowski, który uparcie ignorował delegacje kleryków, którzy przychodzili do niego z prośbami o pomoc w sprawie molestowania ich przez Paetza. Organizował też akcję podpisywania listów poparcia dla Paetza” . Nie wyobrażam sobie że przełożony nie stanął po stronie molestowanych kleryków.
  "Homoseksualizm w Kościele to nie margines, ale system, który obejmuje wszystkie jego struktury, od seminariów, po najbliższe otoczenie papieży."
  Stan duchowny długo stanowił idealne schronienie dla młodych homoseksualistów. Homoseksualizm jest jednym z kluczy do ich powołania.
  Im duchowny jest bardziej progejowski, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że jest gejem; im większym jest homofobem, tym bardziej prawdopodobne, że jest homoseksualistą.
  Za większością spraw związanych z molestowaniem seksualnym kryją się księża i biskupi, którzy z obawy, że w przypadku skandalu zostanie ujawniony ich homoseksualizm, chronili sprawców tych przestępstw. Kultura tajemnicy, dzięki której milczy się o wszechobecności homoseksualizmu w Kościele, pozwalała też ukrywać wykorzystywanie seksualne i ułatwiała drapieżnikom seksualnym ich działania.
  Prostytucja, płatna miłość łącząca w Rzymie księży z arabskimi żigolakami, to zespolenie dwóch niedoli – bezdenna frustracja seksualna księży katolickich znajduje odbicie w ograniczeniach narzucanych przez islam utrudniający młodym muzułmanom stosunki heteroseksualne poza małżeństwem.
  Plotki, oszczerstwa, porachunki, zemsta, molestowanie seksualne są w stolicy świętej na porządku dziennym. Jednym z głównych motorów tych intryg jest kwestia gejowska.

 • batura3

  Oceniono 68 razy 60

  A może ci pieprzeni hipokryci zaczęliby się modlić za ofiary ZBOCZEŃCÓW I PEDOFILÓW W SUTANNACH???-alleluja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX