Piaseczno. Zaginęła 18-letnia Marta Wosik. Ma zdiagnozowaną chorobę Aspergera

Policjanci z Piaseczna poszukują 18-letniej Marty Wosik, mieszkanki Zalesia Górnego (woj. mazowieckie). Nastolatka zaginęła w poniedziałek 26 sierpnia, po raz ostatni widziano ją na ul. Pomorskiej w Piasecznie. Dziewczyna ma zdiagnozowaną chorobę Aspergera.
Zobacz wideo

Poszukiwaniami Marty Wosik zajmują się policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna. W miniony poniedziałek zaginiona 18-latka wyszła z domu w Zalesiu Górnym. O godzinie 18.00 miała uczestniczyć w zajęciach sportowych w klubie Pole Dance w Józefosławiu, ale na nie nie dotarła. Jak informuje na Facebooku ojciec dziewczyny, Piotr Wosik, Marta nie logowała się na swoim telefonie od godziny 17:12. Od tamtej pory nie udało się z nią skontaktować.

Policja z Piaseczna poszukuje Marty Wosik. Służby proszą o pomoc

Marta Wosik ma 160 cm wzrostu, waży 48 kg. W chwili zaginięcia miała na sobie czarne spodnie i różową koszulkę z krótkim rękawem, na której widniał czarny kwiatek i napis - prawdopodobnie "Stay with me". 18-latka miała na nogach różowe buty sportowe. Marta ma zdiagnozowaną chorobę Aspergera -  całościowe zaburzenie rozwoju, które mieści się w spektrum autyzmu

Wszystkie osoby mogące pomóc w odnalezieniu Marty Wosik lub mające wiedzę na temat zaginionej, proszone są o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie pod numerem telefonu 22 60 45 213 lub z najbliższą jednostka policji na terenie całego kraju.

Więcej o:
Komentarze (64)
Piaseczno. Zaginęła 18-letnia Marta Wosik. Ma zdiagnozowaną chorobę Aspergera
Zaloguj się
 • pierwsze_all

  Oceniono 38 razy 28

  Zespół Aspergera to nie choroba! Jeżeli dla rodziców to ważne, zamiast pisać o diagnozie, mogliby z grubsza opisać, że dziewczyna ma taką specyfikę myślenia, że pewne sprawy rozumie dosłownie i nie łapie jakichś aluzji - dlatego mogła uwierzyć jakiemuś oszustowi. To tyle.

 • b.hemot

  Oceniono 32 razy 18

  Zespół Aspergera, to nie choroba, tylko zaburzenie neurorozwojowe...

 • partia_niewidzialnych

  Oceniono 29 razy 13

  Asperger to nie choroba, redaktorze. Tak jak bycie rudym nie jest chorobą.

 • mastori

  Oceniono 18 razy 10

  Autyzm to nie chorobą. Oficjalna medycyna, w tym klasyfikacja ICD, traktuje autyzm i inne zaburzenia ASD jako stan, a nie chorobę. Jedna z klasycznych definicji medycznych mówi, że z chorobą mamy do czynienia wówczas, gdy mamy konkretne i znane przyczyny oraz dynamikę przebiegu.
  Czy autyzm to choroba? - Fundacja SYNAPSIS

 • piebiak

  Oceniono 11 razy 9

  Asperger to nie upośledzenie umysłowe.

 • sealion

  Oceniono 24 razy 8

  Nie ma czegoś takiego jak choroba Aspergera, poprawni policztycznie dziennikarzyny z Czerskiej. Jest zespół Aspergera i to tez nie jest choroba.

 • Klara Szajko

  Oceniono 7 razy 7

  Zespół Aspergera Redaktorze nie jest chorobą. Jest zaburzeniem ze spektrum autyzmu.

 • marcus18st

  Oceniono 16 razy 6

  Asperger tak samo jak homoseksualizm jest zaburzeniem a nie choroba ang "disorder"

 • tojakiloginniejestzajety

  Oceniono 15 razy 3

  chorobę Aspargera? pewnie pojechała do lekarza, który zdiagnozował chorobę występującą u jedynej osoby na świecie i teraz pomaga mu pisać artykuł do jakiegoś ważnego medycznego czasopisma...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX