Sprawy dyscyplinarne pełnomocnika Emilii S. Prawnik był zawieszony w prawie do wykonywania zawodu

Konrad Pogoda, jeden z pełnomocników Emilii S., ma na swoim koncie wiele spraw dyscyplinarnych. Jedną z kar było tymczasowe zawieszenie w prawie do wykonywania zawodu.
Zobacz wideo

- Od 2014 r. w referacie rzecznika dyscyplinarnego w stosunku do adw. Konrada Pogody wpłynęły 32 sprawy. 27 spraw zostało załatwionych - mówi "Rzeczpospolitej" adw. Marcin Nowak, rzecznik dyscyplinarny Izby Adwokackiej w Katowicach.

Afera Piebiaka. Sprawy dyscyplinarne pełnomocnika Emilii S.

Ze statystyk przywoływanych przez dziennik wynika, że 10 spraw trafiło do sądu dyscyplinarnego z wnioskiem o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego. W pięciu orzeczono kary: w jednej upomnienia, w dwóch nagany i w kolejnych dwóch zawieszenia w czynnościach zawodowych z zakazem patronatu (w jednej na trzy miesiące z zakazem patronatu na trzy lata, w drugiej na na rok z zakazem patronatu na trzy lata). Powodem było m.in. naruszenie zasad wykonywania zawodu adwokata. Łukasz Chojniak, były rzecznik dyscyplinarny warszawskiej adwokatury, stwierdza w komentarzu dla "Rz", że "w momencie, kiedy wobec danego adwokata nie orzeczono katy tymczasowego zawieszenia w prawie do wykonywania zawodu, nie ma formalnych przeciwwskazań do tego, żeby ten podjął się prowadzenia sprawy".

 - Wydaje mi się, że adwokat z historią dyscyplinarną powinien się zastanowić, czy jego udział w takiej sprawie nie będzie dla klienta obciążeniem. Minimalną jednak rzeczą, którą należy tu wykonać, jest poinformowanie klienta o postępowaniach przed pionem dyscyplinarnym. Jeśli takie były lub się toczą, konieczne jest otrzymanie zgody na reprezentację - dodaje prawnik.

Więcej o:
Komentarze (188)
Sprawy dyscyplinarne pełnomocnika Emilii S. Prawnik był zawieszony w prawie do wykonywania zawodu
Zaloguj się
 • piotras01

  Oceniono 49 razy 43

  Wygląda na artykuł napisany przez rzecznika obecnego rządu. Mecenas ma uprawnienia i nie musi nikogo o niczym informować. Jak je straci, to odejdzie. Czy żona marszałka Sejmu poinformowała skarbowy o darmowych lotach?

 • munaciello

  Oceniono 54 razy 42

  To decydenci dojnej zmiany powinni być szczęśliwi, że facet, który spełnia ich standardy kariery prawniczej, reprezentuje Emilię Szmydt.

 • zd46

  Oceniono 29 razy 29

  Zwyczaje PiS-u "szukanie winnych, karanie niewinnych, wyróżnianie aparatu ucisku PiS-u". Zwrotnice PiS-u uruchomione a Pogoda "obsobaczony" i ........kto winny? Nie Ziobro, nie Piebiak, nie formacja PiS a "zła POGODA".

 • domatorka41

  Oceniono 21 razy 21

  A sędziowie zatrudnieni w MS.?. A niejaka Przyłębska jak była oceniana w Poznaniu?

 • gorzki_pl

  Oceniono 23 razy 21

  łoł, ale afera
  to czuję się w obowiązku napisać, że taryfiarz z którym emi jechała był kontrolowany przez policję 456 razy w tym miał 49 mandatów, oraz 2 razy zabierane prawo do jazdy
  no i najważniejsze kioskarz który sprzedawał gazetę ziobrze zw zero niedawno wyszedł z więzienia
  a sąsiad pebiakia nie segreguje śmieci
  TO SĄ AFERY!!!

 • six_a

  Oceniono 20 razy 18

  na szczęście dyscyplinarka nie przeszkodziła piebiakowi być w ministerstwie.

 • lusjola

  Oceniono 17 razy 17

  Czemu się czepiają przecież oni tak samo postępowali, a może jeszcze gorzej . Święte pisuary się znalazły a ten rzecznik KRS godny pożałowania typ "doczepiła się do niego"(Emi) czerwona lampka zapaliła się mu z tyłu głowy wszyscy po jednych pieniądzach JESTEŚCIE KANALIE !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX