Toruń. Ministerstwo zaprezentuje się na pikniku Radia Maryja. Zapłaci za to 120 tys. zł

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej przygotuje stoisko na piknik organizowany przez Radio Maryja ojca Tadeusza Rydzyka. Na promocję programu "Rybactwo i morze" w oddalonym o 170 km od Bałtyku Toruniu resort wyda 120 tys. zł.
Zobacz wideo

O prezentacji Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej na pikniku "Dziękczynienie w Rodzinie" w Toruniu po raz pierwszy napisał portal Onet.pl. Resort, którego szefem jest Marek Gróbarczyk, ma promować tam unijny program "Rybactwo i morze" na lata 2014-2020. Urzędnicy z MGMiŻŚ utrzymują, że taka forma promocji wynika m.in. z przepisów Unii Europejskiej, a ministerialne stoisko na toruńskim pikniku pozwoli dotrzeć do potencjalnych beneficjentów programu.

120 tysięcy za stoisko na pikniku Radia Maryja. Patronem wydarzenia jest m.in. Mariusz Błaszczak

Za stoisko na pikniku Radia Maryja Tadeusza Rydzyka Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zapłaci 120 tysięcy brutto. Co generuje takie koszty?

"W ramach tej kwoty mieszczą się: przestrzeń wystawiennicza; stoisko promocyjno-informacyjne wraz ze sprzątaniem, ochroną, serwisem technicznym, obsługą oraz wyposażeniem multimedialnym; pokaz kulinarny z degustacją oraz zapleczem kuchennym i zespołem kucharskim; porcje degustacyjne z przyrządzonych ryb; strefa zabaw dla dzieci wraz zapewnieniem nagród dla uczestników zabaw; przestrzeń konsumpcyjna dla uczestników wydarzenia" - odpowiedziało ministerstwo w odpowiedzi na pytania dziennikarzy Onet.pl.

Na pikniku "Dziękczynienie w Rodzinie" swoje stoisko będą miały także Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Państwowe Gospodarstwo Leśne "Lasy Państwowe" oraz Poczta Polska. Wydarzenie to będzie miało miejsce w sobotę 7 września. Tegoroczne uroczystości odbywać się będą pod honorowym patronatem ks. bp. Wiesława Śmigla, Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka oraz prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego.

Więcej o: