Toruń. Ministerstwo zaprezentuje się na pikniku Radia Maryja. Zapłaci za to 120 tys. zł

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej przygotuje stoisko na piknik organizowany przez Radio Maryja ojca Tadeusza Rydzyka. Na promocję programu "Rybactwo i morze" w oddalonym o 170 km od Bałtyku Toruniu resort wyda 120 tys. zł.
Zobacz wideo

O prezentacji Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej na pikniku "Dziękczynienie w Rodzinie" w Toruniu po raz pierwszy napisał portal Onet.pl. Resort, którego szefem jest Marek Gróbarczyk, ma promować tam unijny program "Rybactwo i morze" na lata 2014-2020. Urzędnicy z MGMiŻŚ utrzymują, że taka forma promocji wynika m.in. z przepisów Unii Europejskiej, a ministerialne stoisko na toruńskim pikniku pozwoli dotrzeć do potencjalnych beneficjentów programu.

120 tysięcy za stoisko na pikniku Radia Maryja. Patronem wydarzenia jest m.in. Mariusz Błaszczak

Za stoisko na pikniku Radia Maryja Tadeusza Rydzyka Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zapłaci 120 tysięcy brutto. Co generuje takie koszty?

"W ramach tej kwoty mieszczą się: przestrzeń wystawiennicza; stoisko promocyjno-informacyjne wraz ze sprzątaniem, ochroną, serwisem technicznym, obsługą oraz wyposażeniem multimedialnym; pokaz kulinarny z degustacją oraz zapleczem kuchennym i zespołem kucharskim; porcje degustacyjne z przyrządzonych ryb; strefa zabaw dla dzieci wraz zapewnieniem nagród dla uczestników zabaw; przestrzeń konsumpcyjna dla uczestników wydarzenia" - odpowiedziało ministerstwo w odpowiedzi na pytania dziennikarzy Onet.pl.

Na pikniku "Dziękczynienie w Rodzinie" swoje stoisko będą miały także Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Państwowe Gospodarstwo Leśne "Lasy Państwowe" oraz Poczta Polska. Wydarzenie to będzie miało miejsce w sobotę 7 września. Tegoroczne uroczystości odbywać się będą pod honorowym patronatem ks. bp. Wiesława Śmigla, Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka oraz prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego.

Więcej o:
Komentarze (155)
Toruń. Ministerstwo zaprezentuje się na pikniku Radia Maryja. Zapłaci za to 120 tys. zł
Zaloguj się
 • kuba161048

  Oceniono 60 razy 58

  Przecież ten facet w jawny sposób okrada to państwo , czy wy tego ludzie nie widzicie .
  Mafia , mafia , mafia ................................

 • def11

  Oceniono 48 razy 46

  No i co z tego, że 170 km do morza ? Tadek nie takie sprawne wędki do wyciągania kasy ma.

 • yaspiman

  Oceniono 33 razy 31

  kampania wyborcza kosztuje. a to jest sprawdzona metoda przekonania oszołomów do siebie - korumpowanie oszusta rydzyka.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 31 razy 27

  Zauralski szaman ma Balbinę w kieszeni...

 • wolfpe

  Oceniono 30 razy 26

  No i co że Toruń ? Połowa drogi do stoczni w Radomiu. Miś qźwa live. Stare przysłowie mówi , że historia kołem się toczy. No i „wicie rozumicie”,wrócił styl władzy sprzed stanu wojennego. Żyłem wtedy- widziałem , żyję teraz - widzę.

 • piotras01

  Oceniono 30 razy 24

  Może Rydzyk wystawi się w ramach rewanżu za 120 tys. na targach poznańskich?

 • polakadam

  Oceniono 29 razy 23

  Pisowskie złodzieje. Krzyczą że to w Inowrocławiu były lewe faktury. A u rydzyka robią to samo.

 • gburiaifuria

  Oceniono 26 razy 22

  no to 120000 pln wyrzucone w bloto.

 • pan.szklanka

  Oceniono 21 razy 17

  Nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Po co jest ten cyrk? Otóż my tym cyrkiem zbawiamy nasze nieśmiertelne dusze. Sto dwadzieścia tysięcy to tanio za szansę wiecznego all inclusive.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX