Śmierć Dawida Kosteckiego. Pełnomocnicy rodziny chcą wyłączenia ze sprawy jednego z prokuratorów

Mec. Roman Giertych i mec. Jacek Dubois zawnioskowali o wyłączenie jednego z dwóch prokuratorów z postępowania prowadzonego w sprawie śmierci pięściarza Dawida Kosteckiego. Pełnomocnicy rodziny zmarłego tłumaczą w rozmowie z PAP, że chcą, by doszło do przesłuchania prokuratora i niedopuszczalnym jest, by był on obecny przy przesłuchaniach innych świadków. Prokuratura odrzuciła wniosek mecenasów.
Zobacz wideo

Pełnomocnicy rodziny zmarłego Dawida Kosteckiego - mec. Roman Giertych i mec. Jacek Dubois - złożyli wniosek o wyłączenie jednego z dwóch prokuratorów z postępowania prowadzonego w sprawie śmierci pięściarza. Chodzi o prokuratora, który dokonywał oględzin w celi Kosteckiego, bezpośrednio po tym, jak znaleziono ciało mężczyzny.

W połowie sierpnia mecenasi złożyli wniosek o przesłuchanie prokuratora jako świadka. Ów prokurator był obecny we wtorek w trakcie przesłuchiwania lekarza, który przeprowadzał oględziny ciała, a także lekarki, która przeprowadzała sekcję zwłok. Jak mówił w rozmowie z Polską Agencją Prasową mec. Roman Giertych, "niedopuszczalną sytuacją procesową" jest sytuacja, w której potencjalny świadek jest obecny w trakcie przesłuchania biegłej, odpowiedzialnej za przeprowadzenie sekcji zwłok.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś poinformował, że prokuratura nie uwzględniła wniosków pełnomocników o wyłączenie prokuratora z czynności przesłuchania biegłej, "ponieważ brak jest przesłanek określonych w Kodeksie postępowania karnego do podjęcia takiej decyzji".

Dodał również, że w poniedziałek prokuratura odrzuciła również wniosek pełnomocników rodziny Kosteckiego o przesłuchanie prokuratora, który był obecny w celi Kosteckiego.     

Nieprawdziwa jest informacja podawana przez pełnomocników, jakoby prokurator, o którym mowa w złożonym wniosku, prowadził postępowanie. W rzeczywistości prokurator ten nie jest referentem postępowania, a jedynie wykonuje w nim niektóre czynności. Szeroka wiedza tego prokuratora na temat postępowania uzasadnia jego udział w przesłuchaniu biegłej, które ma na celu kompleksowo wyjaśnić okoliczności zdarzenia.

- podkreślił prokurator Marcin Saduś.

Śmierć Dawida Kosteckiego

Ciało Dawida Kosteckiego znaleziono 2 sierpnia w celi Aresztu Śledczego na warszawskiej Białołęce. Mężczyzna miał popełnić samobójstwo. Sekcja zwłok wykluczyła udział osób trzecich. Z wynikami sekcji nie zgodziła się rodzina zmarłego. Według bliskich Dawida Kosteckiego i ich pełnomocników, śmierć byłego pięściarza nie była samobójstwem.

Dawid Kostecki odsiadywał karę w rzeszowskim więzieniu, miał jednak zeznawać w sprawie oskarżonego o rozbój Tomasza G. Dlatego został przewieziony na Białołękę.

Dawid Kostecki był jednym ze świadków w tzw. aferze podkarpackiej. Wcześniej w tragicznych okolicznościach zginął Grzegorz W. i Maciej G. Mężczyźni mieli mieć wiedzę na temat działającego na Podkarpaciu układu pomiędzy politykami i biznesmenami.

Więcej o:
Komentarze (21)
Śmierć Dawida Kosteckiego. Pełnomocnicy rodziny chcą wyłączenia ze sprawy jednego z prokuratorów
Zaloguj się
 • jaja-kaczora

  Oceniono 31 razy 5

  To wszystko wina Lewactwa, Zielonych, rowerzystow i Donalda Tuska, ryczala pewna kaczka

 • narcystycznykanibal

  Oceniono 28 razy 4

  Ostatnie słowa samobójcy brzmiały : "przysięgam że nic nie powiem"

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 5 razy 3

  kto opłaca Kunia ?????

 • cy.nick

  Oceniono 25 razy 3

  Po ilości opłaconych "komentarzy" widać jednoznacznie, że ta sprawa cuchnie, a adwokaci stanowią zagrożenie dla Dwuzerowego.
  Na miejscu Emilii już bym się bał, bo epidemia seryjnych samobójstw postępuje.

 • loyer1

  Oceniono 4 razy 2

  Czy mec. Dupoliz nie jest przypadkiem zajęty obroną Kamila xD?
  Wszak to stały klient mec. Dupoliza.

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 6 razy 2

  dobrze że bandzior sam się zutylizował

 • dziadekjam

  Oceniono 16 razy 2

  "Pełnomocnicy rodziny zmarłego Dawida Kosteckiego - mec. Roman Giertych i mec. Jacek Dubois..."
  ====================================================================
  No to sprawa "pójdzie" jak ta Austriak konta prezes..:-)

 • guest_wiec1

  0

  Tym proku...tprem jest emilia piasta czy inny przestepca?

 • awitold4

  Oceniono 14 razy 0

  Prwnie jakby wypadł z motorówki to by go policja najpierw prosto do domu przywiozła

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX