Śmiertelne potrącenie rowerem kobiety na pasach. Policja dotarła do potencjalnych sprawców

W rękach policji są dwaj nastolatkowie, którzy mieli uczestniczyć w potrąceniu 86-letniej kobiety na przejściu dla pieszych w Toruniu, a następnie odjechać. Pomimo udzielenia pomocy, kobieta zmarła następnego dnia w szpitalu.

Toruńska policja we wtorek około godziny 15.00 zatrzymała 15-letniego mieszkańca Torunia, który miał brać udział w potrąceniu 86-letniej kobiety na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Kraszewskiego i Matejki. Do zdarzenia doszło 22 sierpnia. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie dzień później zmarła. Sprawca wypadku odjechał.

15-latkowie są w rękach policji. Jednego przyprowadziła mama

- Z wysokim prawdopodobieństwem można przypuszczać, że kierował rowerem podczas wypadku. Czynności procesowe, m.in. przesłuchanie, z jego udziałem są zaplanowane na środę. O jego dalszych losach zadecyduje sąd rodzinny - poinformowała w rozmowie z portalem Gazeta.pl kom. Marta Nawrocka z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. 

W zdarzeniu brała udział również druga osoba, która siedziała na kierownicy roweru. - Drugi 15-latek został przyprowadzony do komendy przez mamę. Myślimy, że to w wyniku publikacji medialnych. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że to on siedział na kierownicy roweru w chwili wypadku. Został on przesłuchany i zwolniony do miejsca zamieszkania - przekazała kom. Marta Nawrocka.

>>> W USA rozpędzony samochód jechał w kierunku grupy ludzi. Bohaterska kobieta własnym ciałem zasłoniła przechodzące obok dziecko:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (204)
Toruń. Policja dotarła do 15-latków, którzy mieli potrącić 86-latkę. Jednego przyprowadziła mama
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 71 razy 45

  Jeden kretyn siedział na kierownicy i zasłaniał widok drugiemu kretynowi, który pedałował i kierował. Zupełnie jak w PiSim rządzie...

 • uthark

  Oceniono 52 razy 24

  Jestem rowerzystą (ale jeżdżę także autem, chociaż ostatnio sporadycznie, chodzę pieszo i jeżdżę komunikacją). Proszę policję o bezwzględne wystawianie mandatów rowerzystom, którzy:
  -jeżdżą po chodnikach niezgodnie z przepisami,
  -przejeżdżają przez przejścia dla pieszych (w poprzek jezdni),
  -jeżdżą bez oświetlenia po zmroku i w trudnych warunkach (mgła, deszcz itp.).

  Jak nie mam ddr, to miejsce rowerzysty jest na jezdni (z pewnymi wyjątkami, które mało kto spełnia.

  Przez przejścia rower się przeprowadza.

  Oświetlenie roweru jest obowiązkowe.

 • ubrana_prawda

  Oceniono 22 razy 20

  Czy w szkołach obecnie (oprócz klepania paciorków) zaznajamia się młodzież z zasadami poruszania się na rowerach ? Sam jeżdżę często na rowerze i wkurza mnie m.in. nagminne wjeżdżanie rowerzystów (niezależnie od wieku i płci) na pasy dla pieszych. Obserwuję różnorakie przejawy głupoty u rowerzystów, co więcej, jakakolwiek próba pouczenia ich z reguły spełza na niczym. Zachowują się często niczym niektórzy kierowcy - uważają się za pępek świata. Ja też popełniałem błędy jako rowerzysta, ale szybko wyciągałem odpowiednie wnioski i nie musiałem potrącać kogokolwiek na przejściu dla pieszych, czy chodniku żeby - zgodnie z przepisami i rozumem - przeprowadzić rower przez przejście dla pieszych i nie jeździć chodnikami. Lusterko wsteczne, dzwonek, odblaski, kamizelka odblaskowa itp. to w moim przypadku standardowe wyposażenie. To naprawdę wiele nie kosztuje, a ułatwia życie rowerzyście i pieszym.

 • guru133

  Oceniono 20 razy 18

  Przejeżdżanie w poprzek jezdni na pasach jest wśród rowerzystów "normą" na którą policja już przestała reagować podobnie jak na wygłupy guaniarzy - jazda na jednym kole, wożenie pasażera na bagażniku i na kierownicy i.t.p. - i dopiero tragedia powoduje że policja nagle dostrzega te nieprawidłowości.

 • ernhem

  Oceniono 18 razy 16

  Nie byłem, nie widziałem, ale słysząc mijają młodzież na chodnikach ich dialog musiał wtedy wyglądać tak:
  - O ja p1erdo1e, ale przyjeba1es!
  - O koorva, sperda1amy!
  - O ja p1erdo1e, o ja p1erdo1e!
  - O koorva, o koorva!

 • mawik_net

  Oceniono 21 razy 15

  Niedawno mamusia bluznęła mi mamusia na zwróconą uwagę, że dziecko i ona jadą pna rowerach po pasach. Ci ludzie nawet nie wiedzą, że tak nie można!

 • zielony_wesolek

  Oceniono 14 razy 14

  Rower, czy hulajnoga też są groźne. Warto jeździć z głową.

 • bjuras

  Oceniono 20 razy 12

  - Tak, to mój rower, ale nie pamiętam, kto wówczas nim kierował...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX