Małopolska: Sześcioraczki z Krakowa dostaną prawie 400 tysięcy złotych od sejmiku wojewódzkiego

Rodzice pierwszych polskich sześcioraczków mogą liczyć na kolejną pomoc finansową. Radni Sejmiku Wojewódzkiego zatwierdzili uchwałę o przekazaniu ponad 385 tysięcy złotych na opiekę nad dziećmi i zatrudnienie niani.
Zobacz wideo

Jak informuje "Gazeta Krakowska" jest to już drugie wsparcie dla rodziny z Tylmanowej przekazane przez samorząd Małopolski. Dwa miesiące temu sejmik województwa przyznał rodzinie 100 tysięcy złotych. Pieniądze te bliscy sześcioraczków mogą przekazać na dowolny cel, np. przebudowę domu i dostosowanie nieruchomości do potrzeb dzieci.

Małopolska. Radni przyznali 385 tysięcy pomocy dla rodziców sześcioraczków

Po przekazaniu pierwszej pomocy marszałek małopolski Witold Kozłowski zapowiedział kolejne wsparcie finansowe. W drugiej uchwale radni przegłosowali przyznanie pomocy finansowej dla rodziców sześcioraczków w wysokości 385 tysięcy złotych. Środki mają zostać przeznaczone na nianie oraz codzienną opiekę nad dziećmi. Pieniądze mają pozwolić na zatrudnienie trzech opiekunek w trybie całodobowym.

Poza wsparciem samorządu dzieci mogą liczyć także na pomoc rządu. Rodzina otrzymała już samochód od premiera Mateusza Morawieckiego. Dodatkowo miasto Kraków zapewniło rodzicom mieszkanie, które może być wykorzystane na czas pobytu dzieci w szpitalu.

Pierwsze urodzone w Polsce sześcioraczki - Kaja, Nela, Malwina, Zosia, Tymon i Filip, przyszły na świat 20 maja 2019 roku. Lekarze zdecydowali się na rozwiązanie poprzez cesarskie cięcie w 29. tygodniu ciąży. Największy z sześcioraczków ważył 1,3 kg, a najmniejszy zaledwie 800 g. Obecnie w domu przebywają już Kaja, Nela, Tymon i Filip. Pod opieką lekarzy Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie pozostają nadal Malwina i Zosia.

Więcej o:
Komentarze (66)
Małopolska: Sześcioraczki z Krakowa dostaną prawie 400 tysięcy złotych od sejmiku wojewódzkiego
Zaloguj się
 • kerro

  Oceniono 38 razy 36

  A nam właśnie odebrano zasiłek pielęgnacyjny na dziecko autystyczne, a burmistrz postanowił oszczędzić i zlikwidować klasę integracyjną bo jest tam tylko 13 dzieci (w tym 3 z orzeczeniem o niepełnosprawności). Widać nasze problemy są za mało medialne i nie da się zbić na nich kapitału politycznego. Prawdziwe dramaty rozgrywają się w ciszy...

 • boo-boo

  Oceniono 21 razy 21

  Ja rozumiem, że sześcioraczki i że nie wiadomo w co ręce najpierw wsadzić ale.... dlaczego rodzice- szczególnie matki po ulotnieniu się tatusiów- dzieci niepełnosprawnych nie mogą na takie wsparcie liczyć ? Opieka nad dziećmi niepełnosprawnymi to uwiązanie w domu 24/7 - im też by się niania na kilka godzin dziennie w domu przydała.

 • dzaga41

  Oceniono 18 razy 16

  Nie mam nic przeciw pomocy dla rodziny sześcioraczków. Mam tylko pytanie czy Morawiecki podarował samochód zakupiony z własnych pieniędzy,bo tak wynika z tekstu.

 • pogromca.katoprawackiej.zarazy

  Oceniono 14 razy 14

  Jest to przypadek, nie płodzili proroka co rok, nie należy się na nich wyżywać.

 • coolheaded

  Oceniono 27 razy 13

  Ta Polska to musi być bogaty kraj, skoro stać ja na takie wydatki.

 • state77

  Oceniono 11 razy 11

  A kuria też coś przekazała? Nie! Kuria już zaciera ręce, bo 6 dodatkowych chrztów i pięniążki wpłyną do czarnej nieopodatkowanej kieszeni.

 • aronia0

  Oceniono 9 razy 9

  Zaraz, zaraz... To nie sejmik daje swoje pieniadze, to nie Morawiecki daje swoje pieniadze, tylko to sa nasze pieniadze. A ja nie chce, aby moje pieniadze zostaly przeznaczone na potrzeby kogos, kto byc moze sam sobie poradzi. Nie znam nawet sytuacji materialnej tej rodziny. Kolejne dzialania pod publiczke na wybory.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX