Małopolska: Sześcioraczki z Krakowa dostaną prawie 400 tysięcy złotych od sejmiku wojewódzkiego

Rodzice pierwszych polskich sześcioraczków mogą liczyć na kolejną pomoc finansową. Radni Sejmiku Wojewódzkiego zatwierdzili uchwałę o przekazaniu ponad 385 tysięcy złotych na opiekę nad dziećmi i zatrudnienie niani.
Zobacz wideo

Jak informuje "Gazeta Krakowska" jest to już drugie wsparcie dla rodziny z Tylmanowej przekazane przez samorząd Małopolski. Dwa miesiące temu sejmik województwa przyznał rodzinie 100 tysięcy złotych. Pieniądze te bliscy sześcioraczków mogą przekazać na dowolny cel, np. przebudowę domu i dostosowanie nieruchomości do potrzeb dzieci.

Małopolska. Radni przyznali 385 tysięcy pomocy dla rodziców sześcioraczków

Po przekazaniu pierwszej pomocy marszałek małopolski Witold Kozłowski zapowiedział kolejne wsparcie finansowe. W drugiej uchwale radni przegłosowali przyznanie pomocy finansowej dla rodziców sześcioraczków w wysokości 385 tysięcy złotych. Środki mają zostać przeznaczone na nianie oraz codzienną opiekę nad dziećmi. Pieniądze mają pozwolić na zatrudnienie trzech opiekunek w trybie całodobowym.

Poza wsparciem samorządu dzieci mogą liczyć także na pomoc rządu. Rodzina otrzymała już samochód od premiera Mateusza Morawieckiego. Dodatkowo miasto Kraków zapewniło rodzicom mieszkanie, które może być wykorzystane na czas pobytu dzieci w szpitalu.

Pierwsze urodzone w Polsce sześcioraczki - Kaja, Nela, Malwina, Zosia, Tymon i Filip, przyszły na świat 20 maja 2019 roku. Lekarze zdecydowali się na rozwiązanie poprzez cesarskie cięcie w 29. tygodniu ciąży. Największy z sześcioraczków ważył 1,3 kg, a najmniejszy zaledwie 800 g. Obecnie w domu przebywają już Kaja, Nela, Tymon i Filip. Pod opieką lekarzy Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie pozostają nadal Malwina i Zosia.

Więcej o: