Gorzów Wielkopolski: Śmieciarka bez kierowcy staranowała cztery samochody [WIDEO]

W Gorzowie Wielkopolskim doszło do kuriozalnego zdarzenia. Na ulicy Walczaka śmieciarka stoczyła się z górki, taranując cztery samochody osobowe, znak drogowy i latarnię, po czym zatrzymała się na rondzie turbinowym.

Do kolizji doszło w piątek 23 sierpnia ok. godziny 7:00. W śmieciarce, która staranowała kilka pojazdów, nie było kierowcy. Mężczyzna zaparkował pojazd przy ul. Góra Powstańców i wyszedł z niego, aby załadować śmieci. Tłumaczył policji, że zaciągnął hamulec ręczny, ale śmieciarka i tak stoczyła się z górki. 

 

Gorzów Wielkopolski: Śmieciarka, która staranowała inne pojazdy, nie miała ważnego przeglądu

Rozpędzona śmieciarka staranowała cztery samochody osobowe - peugeota, volkswagena, nissana i kię. Na szczęście żadnemu z kierowców i pasażerów nic się nie stało. Ranny został jedynie kierowca śmieciarki, który dobiegł do jadącego pojazdu i próbował wskoczyć do kabiny, aby go zatrzymać. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci odkryli, że śmieciarka nie miała ważnych badań technicznych. Funkcjonariusze policji zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Służby wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

- Na miejscu pracowali policjanci ruchu drogowego. Godzina 7 rano to w Gorzowie godzina intensywnego porannego szczytu komunikacyjnego, dlatego właśnie w tym miejscu tworzyły się utrudnienia. (...) Nie trudno sobie wyobrazić jakie skutki mogły być, gdyby ta rozpędzona ciężarówka wjechała chociażby w grupę pieszych czy spowodowała większe uszkodzenia pojazdów - mówił Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie w rozmowie z portalem gorzowianin.com.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (31)
Gorzów Wielkopolski: Śmieciarka bez kierowcy staranowała cztery samochody [WIDEO]
Zaloguj się
 • squadack

  Oceniono 18 razy 18

  Bez przeglądu? Czyli odszkodowania z kieszeni właściciela pojazdu...

 • pan.szklanka

  Oceniono 28 razy 14

  To był test pojazdu autonomicznego zbudowanego przez inżynierów z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II.

 • jakub13579

  Oceniono 24 razy 8

  Bo to była autonomiczna śmieciarka przyszłości. Jedna z tych obiecywanych suwerenowi przez premiera matołusza. Nie wszystkie próby muszą być udane.

 • piotrekpiotrek83

  0

  Moze to była elektryczna smieciarka i do tego autonomiczna. Premier przecież obiecał

 • mars1977

  Oceniono 1 raz -1

  dziadek juz chcial z karata przypi..

 • zigzaur

  Oceniono 13 razy -1

  Pojazdy wyposażone w napędy hydrauliczne (np. dźwigi, z windami towarowymi, śmieciarki itp.) mają włączony silnik podczas pracy agregatu hydraulicznego. Jednakże przepisy zakazują opuszczania pojazdu, gdy pracuje silnik. W pojeździe na fotelu kierowcy ma siedzieć kierowca.

  Należy podnieść kary za opóźnienie przeglądu ciężkich pojazdów np. ciężarówek czy pojazdów specjalnych (np. taksówek). Np. do tygodnia 5000 zł, do miesiąca 20000 zł i tak dalej progresywnie. W przypadku autobusów i pojazdów do przewozu materiałów niebezpiecznych kara podwaja się.

 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 8 razy -2

  Kierowca wyskoczył po małpkę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX