Piotr Woźniak-Starak i rzekoma pomoc Jackowskiego. Onet: Mapy jasnowidza były nieprzydatne

Jak podaje Onet, Krzysztof Jackowski nie przyczynił się do odnalezienia ciała tragicznie zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka. Wbrew temu, co utrzymuje jasnowidz, ekipie poszukiwawczej pomógł świadek zdarzenia.
Zobacz wideo

Krzysztof Jackowski w swoim filmie na YouTube przekonuje, że płetwonurkowie korzystali z mapy, którą sam sporządził. Jasnowidz miał na niej wskazać ciało Piotra-Woźniaka Staraka. Jak podaje Onet, wbrew temu co twierdzi Jackowski, ekipie poszukiwawczej pomógł świadek, który w dniu śmierci Wożniaka-Staraka brał udział w regatach obok Giżycka. Mężczyzna dostrzegł motorówkę, która z uruchomionym silnikiem kręciła się w kółko. Zgłosił to policji, a dwa dni później - gdy okazało się, że trwają poszukiwania mężczyzny - zdał swoją relację Onetowi.

Piotr Woźniak-Starak i rzekoma pomoc Jackowskiego w poszukiwaniach

Następnie ze świadkiem skontaktował się płetwonurek, który poprosił o pomoc w zlokalizowaniu miejsca, gdzie znajdowała się motorówka. Świadek oraz jego koledzy, którzy razem z nim brali udział w regatach, sporządzili mapkę. -  Potwierdzam, że okazała się ona pomocna w zlokalizowaniu ciała - mówi portalowi członek ekipy poszukiwawczej. Jasnowidz utrzymuje natomiast, że to on stworzył mapę, z której korzystano przy poszukiwaniach. Jackowski za pośrednictwem przyjaciela rodziny Woźniak-Staraka miał przekazać swoje ustalenia płetwonurkom. We wskazanym miejscu nie było jednak ciała. Wtedy opracował kolejną mapę. - Te drugą mapkę przesłałem mailem przyjacielowi rodziny, który poprzez pośrednika przekazał ją Maciejowi Rokusowi, bardzo szanowanemu przeze mnie szefowi grupy płetwonurków. Wysłałem ją w środę o godz. 20:42. Potem uznałem, że skoro po odnalezieniu ciała nikt się ze mną nie skontaktował, to mapka ponownie okazała się nieprecyzyjna. Tymczasem około godz. 17 zadzwonił do mnie przyjaciel rodziny Staraków i podziękował za wskazanie miejsca - stwierdza w rozmowie z Onetem.

Maciej Rokus, szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP nie udziela informacji na ten temat. Jednak rozmówca portalu należący do grupy twierdzi, że pierwsza mapa Jackowskiego była "kompletnie nietrafiona", natomiast druga w ogóle nie dotarła do nurków. 

Śmierć Piotra Woźniaka-Staraka

Piotr Woźniak-Starak zaginął w niedzielę 18 sierpnia. Mężczyzna wpadł do jeziora Kisajno, gdzie pływał motorówką wraz z 27-letnią kobietą. Przez kilka dni producenta filmowego szukały służby. Jego zwłoki odnaleziono 22 czerwca. O śmierci Piotra Woźniaka-Staraka poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Pogrzeb milionera odbędzie się w czwartek 29 sierpnia. Urna z prochami producenta zostanie złożona w Fuledzie, miejscowości koło Giżycka na Mazurach.

Więcej o:
Komentarze (191)
Piotr Woźniak-Starak i rzekoma pomoc Jackowskiego. Onet: Mapy jasnowidza były nieprzydatne
Zaloguj się
 • Jan Winnicki

  Oceniono 50 razy 40

  Ci sami uczestnicy regat mówili, że zgłaszali wodnym kulsonom hałas silnika motorówki już dużo wcześniej i nie doczekali się żadnej reakcji kulsonów. Czyżby kulsony wiedziały kto zakłóca spokój i łamie przepisy i dlatego olały zgłoszenia? Jak widać tresowanie i korumpowanie lokalnych kulsonów w tym wypadku się nie opłaciło.

 • 31.februarius

  Oceniono 33 razy 21

  Może mi ktoś powie, kto właściwie nadał temu panu "tytuł" jasnowidza?!

 • 174pit

  Oceniono 21 razy 15

  Rozumiem ludzi, którzy w rozpaczy szukają pomocy szarlatanów i wydrwigroszy.
  To co robią różnej maści jasnowidze, różdżkarze i uzdrowiciele jest ohydne. Nazwanie ich hienami, obraziłoby to wcale szlachetne zwierzę.

 • eclipse97

  Oceniono 32 razy 14

  Dziwne ze ten opój z Czluchowa dopiero zabral glosgdy juz Staraka znaleziono.
  To wszystko o czym on mowi bylo policji wiadome juz.Krotko ta pijaczyna/ znam go z Czluchowa/ zeruje na cudzych faktach.

 • raknawspak

  Oceniono 19 razy 11

  Oszustami się nie ma co zajmować. Jeśli misiek odmawiał brania udziału w testach,w tym teście Randiego, to znaczy, że jest po prostu oszustem.

 • kindofmagic

  Oceniono 11 razy 9

  Przecież to zwykły oszust robiący kasę na ludzkim nieszczęściu

 • norbertrabarbar

  Oceniono 18 razy 8

  Jackowski jest jak ciernie z korony Jezusa Chrystusa w Notre Dame
  - falsyfikat tradycyjnie uważany za autentyczny.

  :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX