Piotr Woźniak-Starak zostanie pochowany 30 sierpnia. Pogrzeb odbędzie się w Fuledzie

Rodzina Piotra Woźniaka-Staraka podała oficjalną datę uroczystości pogrzebowych. 29 sierpnia odbędzie się msza żałobna w Konstancinie-Jeziornie pod Warszawą. Urna z prochami producenta zostanie złożona w Fuledzie, miejscowości koło Giżycka na Mazurach.
Zobacz wideo

Piotr Woźniak-Starak poszukiwany był od niedzieli 18 sierpnia, kiedy motorówka z producentem i 27-letnią kobietą na pokładzie wywróciła się na jeziorze Kisajno na Mazurach. Teraz rodzina podała termin uroczystości pogrzebowych producenta.

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Rodzina podała termin uroczystości pogrzebowych 

Msza żałobna w intencji Piotra Woźniaka-Staraka odbędzie się 29 sierpnia o godzinie 19:00 w kościele pw. Świętego Józefa Oblubieńca NMP w Konstancinie-Jeziorna pod Warszawą (ulica Anny Walentynowicz 1). Urna z prochami mężczyzny zostanie złożona 30 sierpnia w Fuledzie - miejscowości znajdującej się koło Giżycka na Mazurach.

W pożegnaniu rodzice, żona i rodzeństwo zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka napisali:

Piotr kochał życie, życie kochało Jego. Jego pełnię przeżywał nawet w chwili śmierci. Żył szybko, jakby wiedział, że musi się spieszyć. Nie potrafił i nie chciał być sam. Kochał ludzi, uwielbiał być z nimi. Jego miejscem wybranym była Fuleda. Uwielbiał spędzać tam czas z przyjaciółmi i ich bliskimi. Chciał, żeby wszyscy dobrze się czuli w Jego towarzystwie, w miejscu, które wypełniał sobą. Na Mazurach najlepiej odpoczywał, najlepiej się bawił, najbardziej lubił pracować. To tutaj rodziły się pomysły na filmy. Fuleda była najbardziej udaną scenografią Jego życia, a piękno jej natury najpiękniejszym planem filmowym. Miał w sobie tak wiele energii, radości i pomysłów, którymi tak szczodrze obdarzał Rodzinę i Przyjaciół.

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. Zamiast kwiatów można przekazywać datki dla dzieci lub zwierząt

Jak podaje Onet.pl rodzina podziękowała także za wsparcie i wyrazy współczucia, jakie otrzymywała po śmierci 39-latka. Osoby, które będą chciały uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych proszone są, by zamiast kwiatów przekazywać datki na rzecz dzieci z Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego "Edukidsmed" - Akademii Samodzielności w Sierpcu lub Fundacji Pegasus, ratującej skrzywdzone zwierzęta. Na końcu dodano - Chcielibyśmy cofnąć czas, powiedzieć rzeczy niewypowiedziane, wysłuchać, czego nie zdążył wyrazić, coś dokończyć, zamknąć. Los pozostawił jednak niedomknięte drzwi. Piotr, przechodząc przez nie, wciąż z nami będzie. Jeżeli Piotr nie zdążył komuś podziękować, kogoś przeprosić - robimy to w Jego imieniu.

Więcej o: