Magdalena Kralka dorobiła się na biznesie narkotykowym. "Pieniędzy było tyle, że stały na paletach"

Policja poszukuje Magdaleny Kralki, 30-latki, która miała kierować narkotykowym gangiem z Krakowa. Udaje jej się ukrywać prawdopodobnie dzięki pieniądzom, które zarobiła prowadząc nielegalny biznes. - Było ich tyle, że stały na paletach - opowiada dziennikarz Szymon Jadczak w TVN 24.
Zobacz wideo

Magdalena Kralka, 30-latka poszukiwana m.in. czerwoną notą Interpolu, podejrzana jest o kierowanie narkotykowym gangiem. O tym, jak to się stało, że stała się liderką grupy przestępczej opowiadał dziennikarz Szymon Jadczak w TVN 24

Magda Kralka dorobiła się na narkotykach. "Pieniądze leżały na paletach"

30-latka miała przejąć interes po swoim partnerze, Mariuszu Z. należącym do grupy pseudokibiców związanych z klubem piłkarskim Cracovia. W 2017 roku został on zatrzymany przez policję i trafił do aresztu. Kobieta miała nie brać udziału w działaniach kiboli, a zarządzać "biznesową odnogą kibolskiego gangu".

Prawdopodobnie udaje jej się skutecznie ukrywać przez policją, dzięki pieniądzom, które zarobiła. - Jeden z ludzi, który zna tych braci i był w domu u Magdy, opowiadał mi, że tam pieniądze stały na paletach. Oni już nie wiedzieli, co z tymi pieniędzmi zrobić - opowiadał Szymon Jadczak. - (Magda) ma ogromne środki, właściwie nieograniczone. Mając takie pieniądze można się ukrywać - dodał.

Wobec kobiety wydano Europejski Nakaz Aresztowania

Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie wydał za Magdaleną Kralką list gończy. Kobieta ścigana jest także na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Jej sprawa otrzymała czerwoną notę Interpolu, co oznacza, że jest uważana za niebezpiecznego przestępcę. Podejrzewana jest o kierowanie grupą przestępczą i powiązania mające na celu popełnianie przestępstw. 

Magdalena Kralka ma 30 lat i około 172 centymetrów wzrostu. Jest szczupłej budowy ciała, ma długie proste włosy koloru blond i zielone oczy. Ostatnio zamieszkiwała w Krakowie. Policjanci ostrzegają, że ukrywanie poszukiwanej lub udzielenie pomocy w ucieczce grozi karą pozbawienia wolności do lat pięciu.

Informacje na temat miejsca przebywania poszukiwanej należy przekazywać KWP Kraków Sekcji ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób. Zgłoszenia można zostawiać pod numerami telefonów: 12 61-54-420,12 61-54-446, 12 61-54-448. Podano także kontakt do oficera dyżurnego: 12 61 55 510 i dyzurni@malopolska.policja.gov.pl. Policjanci zapewniają pełną anonimowość.

Więcej o: