Pogrzeb Dawida Kosteckiego. Pięściarz spoczął na cmentarzu Pobitno w Rzeszowie

W Rzeszowie odbył się pogrzeb Dawida Kosteckiego, który zmarł 2 sierpnia w celi Aresztu Śledczego w Warszawie. Boksera pożegnało kilkaset osób.
Zobacz wideo

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się o godz. 13.30. Jak relacjonuje rzeszowska "Gazeta Wyborcza", na cmentarzu Pobitno zgromadziło się kilkaset osób - bliskich i przyjaciół Dawida Kosteckiego. Pojawił się też m.in. trener Marian Basiak. Z kolei grupa strażników miejskich w imieniu prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca przyniosła wieniec. - Dawidzie, dziękujemy za tak wiele. Za dobroć i miłość, którą nam okazywałeś, za czas, jaki nam poświęciłeś, za ciepło, jakim nas obdarzałeś - powiedział ksiądz prowadzący nabożeństwo.

Śmierć Dawida Kosteckiego

Dawid Kostecki zmarł 2 sierpnia w celi Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka. Według ustaleń prokuratury popełnił samobójstwo. Bokser miał powiesić się na pętli z prześcieradła, przykryty kocem. W wersję przedstawioną przez służby nie zgadza się rodzina, która domagała się powtórnej sekcji zwłok. Kostecki był świadkiem w tzw. aferze podkarpackiej. Według mediów mógł mieć wiedzę na temat powiązań funkcjonariuszy CBŚP z właścicielami agencji towarzyskich, działającymi na Podkarpaciu. Więcej o aferze można przeczytać TUTAJ.

Więcej o: