Ktoś zostawia duże kamienie na drodze krajowej w gm. Golina. "Sabotaż prowadzony przez przestępców"

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Goliny w woj. wielkopolskim apelują o ostrożność. Na terenie gminy w ostatnich dniach odnotowano przypadki pozostawiania sporych kamieni na jednej z dróg krajowych. Sprawę bada policja.

"Sabotaż prowadzony przez przestępców trwa w najlepsze. Kamień celowo pozostawiony na drodze K92 w miejscowości Spławie, w gminie Golina znów mógł doprowadzić do tragedii" - napisali we wtorek nad ranem na Facebooku strażacy z OSP w Golinie. Poinformowali, że podobnych przypadków było już w tym miejscu dotychczas kilkanaście.

Jak dodali strażacy, tylko we wtorek w uszkodzone zostały dwa pojazdy. Osobie, która pozostawia kamienie najprawdopodobniej zależy na tym, by uszkadzać miski olejowe samochodów.

Sprawę bada policja, która pracuje nad ustaleniem sprawcy lub sprawców.

- Trasę częściej niż dotąd będą też patrolować funkcjonariusze drogówki i komisariatu w Golinie, czyli miejscowości w pobliżu której to wszystko się dzieje – deklaruje w rozmowie z TVN24 Marcin Jankowski z Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Więcej o:
Komentarze (86)
Ktoś zostawia kamienie na drodze w gm. Golina. Straż: To sabotaż prowadzony przez przestępców
Zaloguj się
 • szabepio

  Oceniono 52 razy 40

  Szukajcie w pobliskich warsztatach wulkanizacyjnych i blacharskich. A także na plebanii. Ci mogą być zainteresowani pogrzebami...

 • felicjan.dulski

  Oceniono 33 razy 29

  Puście tam jakiegoś drona, by polatał nad drogą.
  Więcej zobaczy, niż patrol w samochodzie.

 • rabbitt

  Oceniono 28 razy 26

  Mieszkańcy zabezpieczają się przed szarżami Oborowej i reszty PiSSiorów ?

 • remoteisland

  Oceniono 23 razy 21

  Pisiorska Polska

 • june-of-44

  Oceniono 20 razy 18

  Kilkanaście przypadków ulozenia kamienia w tym samym miejscu i żaden omnibus nie wpadł na zalozenie w tym miejscu choćby kamery leśnej?

 • yuo7leo9

  Oceniono 15 razy 13

  10 lat temu ulubioną zabawą męskiej młodzieży wielskiej było kładzenie się na szosie po to, by samochody gwałtownie hamowały. Kilku przypłaciło to amputacją nóg - i jakoś zabawa przestała ich śmieszyć. W dobie wotu macierewicza i kibolstwa zabawiają się kamieniami. Tak się wychowują chłopcy karani klapsami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX