Ktoś ukradł 300 metrów trakcji. Pociąg nie mógł jechać, trzeba było ewakuować pasażerów

Z pociągu relacji Warszawa-Wrocław trzeba było ewakuować 380 pasażerów. Pendolino utknęło na Centralnej Magistrali Kolejowej w woj. łódzkim. Powód? Kradzież 300 metrów trakcji kolejowej.

Do zdarzenia doszło w czwartek na odcinku Strzałki-Idzikowice. Jak opisuje "Dziennik Zachodni" pendolino relacji Warszawa-Wrocław wjechał na uszkodzoną linię trakcyjną. Uszkodzony został pantograf. Z pociągu trzeba było ewakuować 380 osób.

Ukradziono trakcję. Trzeba było ewakuować pasażerów

- Awaria była spowodowana kradzieżą trakcji. Doszło do niej w przeciągu ostatnich ośmiu godzin. Skradziono około 300 metrów przewodów trakcyjnych - powiedziała konkret24 Aleksandra Jakubiak z policji w Tomaszowie Mazowieckim. Na miejscu pracowała straż pożarna. Pasażerom zorganizowano zastępczą komunikację autobusową.

W związku z problemami PKP wprowadziło zmiany w rozkładzie. Pociągi kierowane były przez stacje Tomaszów Mazowiecki i Koluszki, w piątek wznowiono ruch na Centralnej Magistrali Kolejowej. Policja ustala, kto ukradł przewody.

>>W Jędrzejowie kierowca ciągnika zignorował zamykającą się zaporę i wjechał na przejazd kolejowy:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (83)
Ktoś ukradł 300 metrów trakcji. Pociąg nie mógł jechać, trzeba było ewakuować pasażerów
Zaloguj się
 • Armin Wittner

  Oceniono 31 razy 29

  To jest właśnie pańatwo PiS! Żeby ukraść w biały dzień, na linii, na krórej poci?gi jeżdżą jak tramwaje na Marszałkowskiej, 300 m kabla - to jest nie do wyobrażnenia. Ktoś z PLK powinien za to beknąć!

 • grubymisiek1

  Oceniono 30 razy 28

  Jakiś koleś z PiS nie dostał posady w spółce Skarbu Państwa.

 • hipo krater

  Oceniono 37 razy 23

  Niezłe bydło żyje w tym kraju. Byle tylko ukraść. Ale władza nie daje dobrego przykładu. Pracujesz,płacisz podatki, po to ,żeby nieroby z tego korzystały i pochodziły z podniesioną głową. Dlaczego takiego ma interesować , czy Ty żywy dojedziesz na miejsce pociągiem? Jemu ta szyna się po prostu należała.

 • mistermadmat

  Oceniono 22 razy 22

  Tego nie zrobił żaden Sebix tylko ludzie którzy pracowali lub dalej pracują na kolei . Dokładnie wiedzieli jak wyłaczyć napięcie ,oraz kiedy jest przerwa pomiędzy przejazdami pociągów .Dysponowali także zapleczem transportowym i narzędziami do tego procederu . To nie byli złomiarze tylko zoraganizowana grupa.

 • cozano

  Oceniono 24 razy 22

  Drobne złodziejaszki to nie były, bo ściągnięcie 300 metrów liny metalowej, na dodatek pod napięciem, wymaga już sporego logistycznego przygotowania.

 • ad2009

  Oceniono 21 razy 19

  500+ traci wyraźnie na watosci.

 • jac_l_w

  Oceniono 25 razy 19

  Jak można w kilka godzin ukraść niepostrzeżenie 300 metrów sieci trakcyjnej? Do tego nie wystarczy drabina, taczki i paru złomiarzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX