Piotr Woźniak-Starak uczczony w TVP. Jacek Kurski poprosił o minutę ciszy

Piotr Woźniak-Starak poszukiwany był od niedzieli 18 sierpnia. W czwartek jego ciało zostało odnalezione przez ratowników wodnych. Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski podczas prezentacji nowej ramówki TVP postanowił uczcić minutą ciszy pamięć zmarłego producenta
Zobacz wideo

Jak podaje "Wprost" podczas prezentacji jesiennej ramówki Telewizji Polskiej, do śmierci producenta odniósł się także Jacek Kurski. Prezes TVP poprosił zgromadzonych o uczczenie pamięci Piotra Woźniaka-Staraka minutą ciszy. 

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Prezes TVP Jacek Kurski poprosił o minutę ciszy podczas prezentacji ramówki

Jacek Kurski zaczął prezentację jesiennej ramówki TVP od krótkiego przemówienia: - Dzisiaj wyłowiono i zidentyfikowano zwłoki pana Piotra Woźniaka-Staraka, znanego producenta filmowego. Jego żona przez wiele lat pracowała w Telewizji Polskiej. Myślę, że będę wyrazicielem odczuć nas wszystkich, jeśli poproszę wszystkich państwa o uczczenie tragedii minutą ciszy.

Prezes TVP przypomniał, że Agnieszka Woźniak-Starak przez wiele lat związana była z telewizją publiczną. W TVP prowadziła takie programy jak "Bitwa na głosy", "Pytanie na śniadanie" i "Kawa czy herbata". Prezenterka obecnie związana jest ze stacją TVN, która podczas swojej ramówki również wspomniała zmarłego producenta: - Serce pęka, jak człowiek sobie uświadomi, co się stało na tym jeziorze - powiedział dyrektor programowy TVN Edward Miszczak.

Piotr Woźniak-Starak poszukiwany był od niedzieli 18 sierpnia. Tego dnia około godziny 2 w nocy na jeziorze Kisajno na mazurach doszło do wypadku. 39-letni producent oraz 27-letnia kobieta wypadli z motorówki podczas manewru skrętu. Mimo niezwłocznie podjętej akcji poszukiwawczej mężczyzna odnaleziony został dopiero w czwartek 22 sierpnia. W poszukiwania zaangażowani byli policjanci, straż pożarna, ratownicy MOPR i WOPR oraz żołnierze WOT.

Więcej o: