Niedziele handlowe - sierpień 2019. Czy sklepy są dziś czynne?

Czy w niedzielę 25 sierpnia będziemy mogli zrobić zakupy? Z ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, która reguluje tę kwestię, wynika, że niedziele handlowe wypadają w tym roku w ostatnią niedzielę każdego miesiąca.
Zobacz wideo

Dzisiejszy dzień to ostatnia niedziela sierpnia, co oznacza, że jest to niedziela handlowa. W dni takie jak ten możemy zrobić zakupy w supermarketach, galeriach handlowych i wielu innych miejscach. Zgodnie z ustawą, na kolejną niedzielę handlową będziemy musieli poczekać miesiąc - wypadnie ona 29 września.

Kalendarz niedziel handlowych na 2019 rokKalendarz niedziel handlowych na 2019 rok Fot. Gazeta.pl

Niedziele handlowe - już wkrótce będzie ich jeszcze mniej. Co się zmieni w przyszłym roku?

Ustawodawca stworzył przepisy o niedzielach handlowych w taki sposób, aby sukcesywnie przyzwyczajać nas do malejącej liczby dni, w które możemy udać się na zakupy. W 2018 roku niedziele handlowe wypadały dwa razy w miesiącu, a w tym już tylko raz. W 2020 roku niedziel handlowych będzie jeszcze mniej - wypadną one tylko siedem razy w ciągu całego roku. Jeżeli przepisy się nie zmienią, taka liczba niedziel handlowych będzie obowiązywać także w kolejnych latach.

Więcej o:
Komentarze (18)
Niedziele handlowe - sierpień 2019. Czy sklepy są dziś czynne?
Zaloguj się
 • Megalodon akwaryjny

  Oceniono 9 razy 5

  No nareszcie pełna info chociaż wiem, że dzisiaj handlowa niedziela lecz nie wiem czy będzie to za 8.55 w Żabce oraz czy w Biedronce naprzeciwko będzie tajemnicza Eleonora W. na trasie.

 • jezierskiadam

  Oceniono 10 razy 4

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.

  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • 1953maz

  Oceniono 5 razy 3

  kazda niedziela powinna byc wolna bo zwolennicy pis i kosciola katolickiego musza isc do kosciola wysluchac kazania na temat LGBT jak równierz o zlej opozycji i jak glosowac na PiS dlatego odwiedzajmy koscioly w niedziele nie centra handlowe i umacniajmy wiare katolicka bo Polska jest jedynym ciemnym krajem w Europie dla której ma wiara znaczenie.

 • c.t.k

  Oceniono 7 razy 3

  W jutrzejszej gazecie, bardzo proszę o artykuł: "Czy wczoraj była niedziela handlowa, czy też, k...., nie?."

 • ian Kośki

  Oceniono 3 razy 3

  Handlowe niedzielę we wszystkich centrach handlowych, sklepach wielkopowierzchniowych oraz normalnych zakupy za darmo!!, mało tego, za przyjście do sklepu i dokonanie zakupów rabat 50 zł w czasie dokonywania następnych w tygodniu( lecz tylko środy godzina 900 9:04)

 • jakuz3

  Oceniono 2 razy 2

  A może tak ustawodawca wprowadziłby prawo do cofania czasu czesciej niż raz w roku i nie tylko o godzinę. Wtedy każdy mógłby decydować o tym czy jest juz godzina szósta i trzeba wstać do pracy. Każdy mógłby decydować o tym czy jest niedziela, piątek czy sobota. Ja na przyklad nie pracujac w handlu miałem wolny 18.08. I bede miał wolny 01.09.. Cóż nie mam mocy zmian kalendarza. Porzucić pracę aby robić zakupy? Kiedyś próbowałem, ale ludzie tego nie chcą.

 • pasat71

  Oceniono 1 raz 1

  Osoby , które domagają się handlowych niedziel zapewne nigdy nie pracowały w niedziele z zasady są to lenie śmierdzące , nieroby nie rozumieją że pracownicy sklepów też chcieli by mieć czas dla siebie i dla swojej rodziny.

 • jarsza

  Oceniono 6 razy 0

  To jest artykuł cykliczny, który ma przypominać - i słusznie, że pisowska ciemnota zakazała robienia zakupów i spacerów po centrach handlowych w prawie każdą niedzielę. Chcesz to zmienić nie głosuj na pis.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX