Pogoda na dziś - poniedziałek 26 sierpnia. Burze na południu i zachodzie kraju

Pogoda na dziś - poniedziałek 26 sierpnia. Przez większą część dnia będzie słonecznie i bardzo ciepło: do nawet 32 stopni w Katowicach. W drugiej części dnia zaczną pojawiać się także burze.
Zobacz wideo

W poniedziałek w większości kraju zapowiadane jest niemal bezchmurne niebo. Słonecznejpogodzie będą towarzyszyć jednak burze przechodzące na zachodzie i południu Polski.

Temperatura. Upał na zachodzie i południu kraju

Dziś najniższa temperatura zapowiadana jest na Podlasiu, gdzie będzie 26 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Olsztynie, Lublinie i Kielcach. W zachodniej i południowej Polsce będzie upalnie. 32 stopnie pokażą termometry w Katowicach, a 31 stopni w Opolu i Zielonej Górze. W województwach zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim i małopolskim ma być 30 stopni. W pozostałych regionach 28-29 stopni.

Pogoda na dziś - poniedziałek 26 sierpnia.Pogoda na dziś - poniedziałek 26 sierpnia. gazeta.pl

Opady. Burze na południu i zachodzie Polski

Przez większą część dnia w Polsce przewidywane jest niemal bezchmurne niebo. Dopiero w drugiej części dnia synoptycy zapowiadają deszcz w województwach dolnośląskim i opolskim oraz burze w województwach zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, łódzkim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim. W tych dwóch ostatnich regionach dodatkowo prognozowany jest grad. Wiatr na ogół umiarkowany, jedynie w trakcie burz możliwe silniejsze porywy.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o:
Komentarze (2)
Pogoda na dziś - poniedziałek 26 sierpnia. Burze na południu i zachodzie kraju
Zaloguj się
  • mjuhbun

    Oceniono 2 razy 0

    Taka fajna pogoda że nauczyciele mogli by strajkować.

  • peryskopowy liopleurodon

    Oceniono 4 razy 0

    Dobra dobra kiedy kolejna handlowa niedziela wiem, że za miesiąc ale proszę o informację- minimum 2 razy dziennie co dzień, start w poniedziałek!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX