Komentarze (26)
Niedziele handlowe 2019. Czy 25 sierpnia będziemy mogli zrobić zakupy?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • remislanc

  Oceniono 11 razy -3

  Od wprowadzenia ustawy minęło ok. 75 tygodni. A wy - kołki rozporowe- w każdym tygodniu przez cztery dni zadajecie swoim czytelnikom ( czyżby ułomni?) pytanie: czy w najbliższą niedzielę zrobimy zakupy? Jesteście normalni???

 • lotus2008

  Oceniono 6 razy -6

  Lantanowce – grupa pierwiastków chemicznych wydzielona z 6 okresu układu okresowego. Ich nieoficjalny wspólny symbol to Ln.
  Lantanowce mają bardzo zbliżone właściwości fizyczne i chemiczne. Są to metale, które mogą osiągać maksymalny stopień utlenienia IV, choć najczęściej występują na III stopniu utlenienia. Możliwość występowania lantanowców na II i IV stopniu utlenienia tłumaczy się różnicami stanu energetycznego elektronów na poziomie 4f w zależności od ich liczby. Elektrony najtrwalej są związane wówczas, gdy poziom 4f zapełniony jest do połowy (7 elektronów) lub całkowicie, dlatego najtrwalszą konfigurację poziomu 4f mają gadolin i lutet. Stopień utlenienia IV przejawiają Ce, Pr, Tb, Dy, a stopień utlenienia II – Nd, Pm, Sm, Eu, Tm, Yb, tj. pierwiastki, których liczba elektronów na poziomie 4f jest bliska 0, 7 i 14.

 • 43norbert

  Oceniono 8 razy -6

  To hanba dla dzisiejszego NSZZ "Solidarnosc" ze dopiero po 30 latach zdolali wywalczyc wolne niedziele. Pierwszy NSZZ "Solidarnosc" w roku 1981 potrzebowal tylko pol roku aby wywalczyc wolne soboty, ale tamten zwiazek byl formowany od dolu, ten w 1989 byl formowany od gory i to jest ta zasadnicza roznica!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX