Niedziele handlowe 2019. Czy 25 sierpnia będziemy mogli zrobić zakupy?

Czy 25 sierpnia to niedziela handlowa? Czy takie sklepy jak Lidl, Biedronka, Tesco i Auchan będą jutro otwarte? Podpowiadamy.
Zobacz wideo

25 sierpnia to niedziela handlowa. Z ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, na mocy której wprowadzono podział na niedziele handlowe i niehandlowe, wynika, że w 2019 roku niedziele handlowe wypadają tylko w ostatnią niedzielę miesiąca (z wyjątkiem kwietnia i grudnia), a taką właśnie niedzielą jest jutrzejszy dzień. 

Kalendarz niedziel handlowych na 2019 rokKalendarz niedziel handlowych na 2019 rok Fot. Gazeta.pl

Niedziele handlowe 2018, 2019, 2020. Jakie zmiany czekają nas od stycznia?

Przepisy dotyczące niedziel handlowych zostały stworzone w taki sposób, aby stopniowo przyzwyczajać nas do tego, że robienie zakupów w niedziele będzie wkrótce niemal niemożliwe. Przypomnijmy, że w 2018 roku niedziele handlowe wypadały dwa razy w miesiącu, a w tym roku już tylko raz. W 2020 roku niedziel handlowych będzie jeszcze mniej - wypadną tylko siedem razy w ciągu całego roku: w ostatnią niedzielę w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu, dwie niedziele przed Świętami Bożego Narodzenia i jedną niedzielę przed Wielkanocą.

Więcej o:
Komentarze (26)
Niedziele handlowe 2019. Czy 25 sierpnia będziemy mogli zrobić zakupy?
Zaloguj się
 • barakuda62

  Oceniono 10 razy 8

  Przepisy dotyczące niedziel handlowych zostały stworzone w taki sposób, aby stopniowo przyzwyczajać nas do tego, że robienie zakupów w niedziele będzie wkrótce niemal niemożliwe.
  ...................
  Te przepisy już niedługo razem z panem Kota pójdą w PiSdu

 • Megalodon akwaryjny

  Oceniono 11 razy 5

  Uzyskałem informację że firma Huawei w najnowszym modelu ma zainstalować informacje o handlowych niehandlowych niedzielach na stronie głównej tzn. Handlowa niedziela ekran świeci na czerwono oraz muzyka z utworu Bałkanica zespołu Piersi.

 • Megalodon akwaryjny

  Oceniono 11 razy 5

  Artykuł dot. handlowe niehandlowe niedziele należy do gatunku "istotna informacja" zarówno dla mnie jak i całego społeczeństwa. Jest to bardzo istotna sprawa z punktu widzenia wyścigu informatycznego jaki aktualnie panuje na łamach prasy RP. Cieszę się że po zagadnienie jest doceniane przez zespół redakcyjny jak również pełne informacje o w życiu osobistym tak zwanych celebrytów jak Rutkowski Rozenek Wieniawa Zenek itp. Z utęsknieniem czekam oraz pochłaniam te wiadomości.

 • peryskopowy liopleurodon

  Oceniono 11 razy 5

  Od razu mam lepszy humor. Już sobota wiem, że jutro niedziela pracująca ale przypomnienie przez UZta jestest ważną informacją dla mnie rodziny przyjaciół sąsiadów oraz mieszkańców naszego" sioła". Czy jednak dostanę jutro w promocji klapki Kubota w kolorze zielonym na baterie mówiące kum-kum,- ale w Biedronce?.

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 12 razy 4

  Nerwy nerwy nerwy- czy jutro w mojej ulubionej sieci nie będę wymieniał nazwy ale zaczyna się na literkę B będzie pracowała na kasie Cecylia W.,( według naszego 4 osobowego składu jury ja, Bolek, Eurydyka oraz transversetytka Dżesika aktualnie Jurek) aktualna Miss sieci B w naszym regionie?!.

 • matadore1

  Oceniono 13 razy 3

  Najlepszy artykuł na portalu - bez kłamstw, aż trudno uwierzyć

 • Roman Lenarski

  Oceniono 11 razy 3

  Oooo, uz, kolejny kretyn "naukowiec" z "rozprawą doktorską" zamiast zdania z trzema slowami - 25-go niedziela handlowa. Ośle z kierownictwa portalu, jak długo będziesz cepie irytować ludzi.

 • lucifer

  Oceniono 9 razy 3

  a ja sie uparcie domagam zdjecia fajnej laski z koszykiem
  trzeba trzymac jakies standardy, do cholery!

  uz, wake the fcuk, samurai!

 • lekkopoirytowana

  Oceniono 3 razy 1

  Zawsze z wypiekami na twarzy wyczekuję "artykułu" o niedzielach handlowych, no będzie ta biedra otwarta czy nie, ehh cały tydzień w niepewności

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX