Akcja ratunkowa w Jaskini Wielkiej 好ie積ej. TOPR: Odnaleziono cia這 jednego z groto豉z闚

Tatrza雟kie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe odnalaz這 cia這 jednego z groto豉z闚 zaginionych w Jaskini Wielkiej 好ie積ej - poinformowa dy簑rny ratownik TOPR. Akcja ratunkowa trwa od soboty. Ratownicy nadal b璠 poszukiwa drugiego z zaginionych groto豉z闚.
Zobacz wideo

Ratownicy TOPR znaleźli ciało jednego z grotołazów, zaginionych w Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach. Poinformował o tym dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W ubiegły czwartek do Wielkiej Jaskini Śnieżnej weszła grupa sześciu speleologów. W czasie eksploracji dwóch z nich zostało odciętych przez wod, która zalała część korytarza w tak zwanych Przemkowych Partiach. Pozostała część grupy po wyjściu z Jaskini wezwała TOPR.

Akcja ratownicza prowadzona jest od soboty. TOPR nadal będzie poszukiwać drugiej z zaginionych osób. W akcji wykorzystywane są również materiały pirotechniczne, dotychczas w działaniach wzięło udział ok. 50 osób.

Czytaj więcej: Akcja w Jaskini Wielkiej Śnieżnej. Ekspert: Pytanie, czy grotołazi byli gotowi na takie warunki

Akcja TOPR w Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach

Jaskinia Wielka Śnieżna jest najdłuższa i najgłębsza w Tatrach. Ma blisko 24 kilometry długości i ponad 800 metrów głębokości. Wstęp do niej mają wyłącznie badacze i osoby upoważnione. W wielu miejscach grotołazi muszą poruszać się wąskimi i krętymi korytarzami. 

Jaskinia Wielka ŚnieżnaJaskinia Wielka Śnieżna Sopocki Klub Taternictwa Jaskiniowego, http://www.sktj.pl

Wi璚ej o: