Długoterminowa prognoza pogody. Koniec wakacji będzie upalny. Na termometrach nawet 32 stopnie

Pogoda. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że w ostatnim tygodniu sierpnia temperatura maksymalna w Polsce wzrośnie, a na termometrach znów zobaczymy ponad 30 stopni. Upały pojawią się lokalnie już w tę niedzielę.
Zobacz wideo

Meteorolodzy przewidują, że w ostatni dzień tego tygodnia 30 stopni odnotujemy w Katowicach. W poniedziałek upał "rozleje się" także na południe i zachód Polski - słupki rtęci wskażą 30 stopni lub więcej m.in. w Szczecinie, Poznaniu, Toruniu, Zielonej Górze, Wrocławiu, Opolu i Krakowie. Tego dnia najcieplej będzie w stolicy województwa śląskiego, czyli w Katowicach, gdzie odnotujemy 32 stopnie. 

Pogoda. Upały znów wrócą do Polski. Masy ciepłego powietrza będą kierować się z zachodu na wschód

Długoterminowa prognoza pogody na portalu windy.com pokazuje, że ciepłe masy powietrza będą stopniowo przesuwać się na wschód Polski i już w środę upalnie będzie w całym kraju, również na Podlasiu, gdzie z reguły jest najchłodniej. Synoptycy prognozują, że wysokiej temperaturze mogą towarzyszyć także gwałtowne burze i ulewne deszcze. Kiedy skończy się ta fala letniej aury? Upały utrzymają się w Polsce do czwartku, a w piątek odnotujemy odczuwalny spadek temperatury. 

Więcej o:
Komentarze (5)
Długoterminowa prognoza pogody. Koniec wakacji będzie upalny. Na termometrach nawet 32 stopnie
Zaloguj się
 • tomasz.rze

  0

  To piękne, słoneczne i upalne lato na koniec wakacji to tak na pocieszenie uczniom.
  Nowy rok szkolny po pisowskiej deformie zrobi im z plecaków edukacyjną jesień średniowiecza.

 • ludzie.honoru

  Oceniono 9 razy -5

  Długoterminowa prognoza pogody. Koniec wakacji będzie upalny. Na termometrach nawet 32 stopnie, a za 11 lat globalne ocieplenie zmiecie nas z powierzchni Ziemi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX