Łódź. Na świat przyszły ponad dwukilowe trojaczki. Lekarze nie pamiętają takiego przypadku

W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi na świat przyszły trojaczki Łucja, Jakub i Julian. Lekarze nie pamiętają, tak dużych noworodków, które urodziły się z ciąży trojaczej.

Jak podaje "Express Ilustrowany" trojaczki urodziły się 9 sierpnia w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Dzieci przyszły na świat w 34 tygodniu ciąży i są w dobrej formie.

Rekordowo duże trojaczki przyszły na świat w Łodzi. Razem ważą prawie siedem kg

Lekarze odbierający poród byli zaskoczeni wielkością noworodków. Pierwsza na świat przyszła Łucja, która ważyła 2400 gramów, następny był Jakub, który waży 2120 gramów, a ostatni Julian - 2410 gramów. Każde z dzieci przekroczyło więc wagę dwóch kilogramów. Dzieci oraz ich mama Edyta są zdrowe i czują się dobrze. Dziewczynka nadal przebywa w inkubatorze, ale jej bracia przebywają już w swoich szpitalnych łóżkach.

Mama trojaczków spodziewała się ciąży mnogiej, ponieważ pochodzi z rodziny, w której na świat przyszło wielu bliźniaków. Kobieta podkreślała, że najważniejsza była dobra opieka lekarzy oraz regularne badania diagnostyczne. Dzięki temu pani Edycie udało się donosić ciążę aż do 34 tygodnia.

Na razie nie wiadomo, kiedy noworodki zostaną wypisane ze szpitala. W domu czeka na nich ich starszy brat Antoni.

Zobacz wideo
Więcej o: