Kraków. Policja poszukuje 30-letniej Magdaleny Kralki. Czerwona nota Interpolu

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie udostępniła rysopis oraz zdjęcie poszukiwanej Magdaleny Kralki. 30-latka podejrzewana jest o kierowanie grupą przestępczą. Za kobietą wydano czerwoną notę Interpolu.

Na stronie KWP w Krakowie udostępniono komunikat dotyczący wydania listu gończego przez Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Kobieta ścigana jest także na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. 30-latka otrzymała czerwoną notę Interpolu.

30-letnia Magdalena Kralka poszukiwana przez policję - jest podejrzana o kierowanie grupą przestępczą

Magdalena Kralka poszukiwana jest na podstawie art. 258 kodeksu karnego. Podejrzewana jest o zakładanie lub kierowanie grupą przestępczą albo powiązania mające na celu popełnienie przestępstw. Policjanci udostępnili zdjęcie 30-letniej kobiety oraz jej rysopis.

Magdalena Kralka ma 30 lat i około 172 centymetrów wzrostu. Jest szczupłej budowy ciała, ma długie proste włosy koloru blond i zielone oczy. Ostatnio zamieszkiwała w Krakowie. Policjanci ostrzegają, że ukrywanie poszukiwanej lub udzielenie pomocy w ucieczce grozi karą pozbawienia wolności do lat 5.

Informacje na temat miejsca przebywania poszukiwanej należy przekazywać KWP Kraków Sekcji ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób. Zgłoszenia można zostawiać pod numerami telefonów: 12 61-54-420,12 61-54-446, 12 61-54-448. Podano także kontakt do oficera dyżurnego: 12 61 55 510 i dyzurni@malopolska.policja.gov.pl. Policjanci zapewniają pełną anonimowość.

Czerwona nota Interpolu oznacza poszukiwania osób uznanych za bardzo niebezpiecznych przestępców, którzy podlegają najwyższemu stopniowi międzynarodowych poszukiwań.

Taka nota trafia do policji aż 190 krajów i na jej podstawie upraszczane są procedury dotyczące zatrzymania i przekazania podejrzanego do danego kraju.

>>>Tak wyglądało zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o zabójstwo sprzed 25 lat:

Zobacz wideo
Więcej o: