Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka. Jezioro Kisajno przeczesuje Grupa Specjalna Płetwonurków RP

To już czwarty dzień poszukiwań producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka. W niedzielę 18 sierpnia 39-latek wypadł z motorówki na jeziorze Kisajno koło Giżycka. Do akcji poszukiwawczej dołączyła Grupa Specjalna Płetwonurków RP.
Zobacz wideo

Grupa Specjalna Płetwonurków RP składa się z najbardziej doświadczonych ekspertów w poszukiwaniach ofiar utonięć. Jej członkowie zasłynęli m.in udziałem w akcji poszukiwawczej 26-letniej Ewy Tylman z Poznania. Kobieta utonęła w Warcie w 2016 roku. Jej ciało znaleziono 12 kilometrów od miejsca zdarzenia.

Grupa Specjalna Płetwonurków przeszukuje "setki tysięcy metrów kwadratowych areału"

We wtorkowej rozmowie dla portalu radio5.com.pl członek Grupy Specjalnej Płetwonurków RP Maciej Rokus poinformował, że do akcji poszukiwawczej zaangażowano 10 osób - trzy spośród nich zajmują się badaniami hydrograficznymi, mającymi na celu ujawnienie ciała człowieka, pozostałe siedem to nurkowie, którzy weryfikują obiekty znajdujące się pod wodą. 

– Działania w Giżycku są trudne, ponieważ nie wiadomo, w którym miejscu 39-latek mógł wpaść do wody (...) Staramy się jak najdokładniej sprawdzić i zweryfikować te wszystkie miejsca, które sobie założyliśmy. To są setki tysięcy metrów kwadratowych areału - powiedział Maciej Rokus.

Specjalista przyznał także, że jezioro Kisajno jest trudne do przeszukania ze względu na rosnące w nim rośliny oraz występujące tam liczne płycizny.

Nieoficjalnie: rodzina Piotra Woźniaka-Staraka wynajęła grupę nurków

Przypomnijmy, że w akcji poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka biorą udział policjanci, strażacy, a także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy przeczesywali brzeg jeziora Kisajno. Jak informuje "Wirtualna Polska", z nieoficjalnych doniesień wynika, że w poszukiwaniach producenta filmowego bierze udział także grupa nurków z firmy BalticTech. Poszukiwania miała zlecić rodzina Piotra Woźniaka-Staraka.

Więcej o: