Niedziele handlowe 2019. Czy 25 sierpnia zrobimy zakupy w centrach handlowych?

Od 2019 roku wyznaczono jeden termin w miesiącu, kiedy przypada handlowa niedziela. Bardziej restrykcyjnych ograniczeń musimy spodziewać się już od przyszłego roku.

W marcu 2018 roku, od momentu obowiązywania ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, klienci robiący zakupy w ostatnie dni tygodnia, muszą sprawdzać czy w danym terminie zrobią zakupy w sklepach i centrach handlowych. W tym roku niedziela handlowa wypada tylko raz w miesiącu - kiedy dokładnie?

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 25 sierpnia sklepy będą otwarte?

Od 2019 roku termin niedzieli handlowej wyznaczony został w ostatnią niedzielę każdego miesiąca (wyjątkiem są tylko kwiecień i grudzień, kiedy ich liczba została zwiększona). Jak wygląda kalendarz niedziel handlowych w sierpniu? Zgodnie z ustaleniami to właśnie w najbliższą niedzielę 25 sierpnia sklepy i centra handlowe mogą być otwarte.

Terminy niedziel handlowych od 2020 roku

Zgodnie z kalendarzem kolejna niedziela handlowa przypada 29 września. Niestety kolejna zmiana w terminach przypadnie już w 2020 roku. Od tego momentu niedziele bez zakazu handlu będą wypadały jedynie siedem razy w roku. Zgodnie z założeniami ustawy będą to: dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, niedziela poprzedzająca Wielkanoc oraz ewentualnie ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Więcej o:
Komentarze (24)
Niedziele handlowe 2019. Czy 25 sierpnia zrobimy zakupy w centrach handlowych?
Zaloguj się
 • ian Kośki

  Oceniono 16 razy 10

  Nareszcie nareszcie mój ulubiony artykuł czekałem na niego od wczoraj, wprawdzie nie zmieniło się nic w tekście lecz potwierdziło to fakt zaplanowanego przeze mnie jak i przez rodzinę niedzielnego zakupu dla mnie żony syna teściowej teścia klapek Kubota o ile będą w promocji- nic ale to nic naszej decyzji nie zmieni.

 • Megalodon akwaryjny

  Oceniono 10 razy 4

  Dobrze ,że chociaż zastępca UZ, popularny trzyliterowy inicjał go w dniu dzisiejszym zastępuje. Jednak w swoim artykule nie zaznaczył czy drzwi obrotowe w Arkadii w niedzielę będą już funkcjonowały bezkolizyjnie to znaczy na pewno zostaną naoliwione. Jest to dla mnie jako przewodnika bardzo ważna informacja ponieważ dzieci które specjalnie z okazji handlowej niedzieli przyjeżdżają do tego obiektu chcą jak najszybciej znaleźć się w środku, oraz szczęśliwa tym faktem dokonać zakupów zarówno sobie jak i zapisane na karteczkach od rodziców listy zakupów

 • peryskopowy liopleurodon

  Oceniono 7 razy 3

  A ja lubię najlepiej w centrach handlowych kibel., nie tam żadne sklepy!!, ponieważ jest tam taka rura i jak się przyciśnie guziczek to leci ciepłe powietrze, chciałbym żeby padało to jak przyjdę to se mogę wysuszyć głowę!!

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 5 razy 3

  Należy do każdej parafii w której znajdują się obiekty handlowe szczególnie w pracujące niedziele prowadzić do tych miejsc kapelana( na stanowisku 3 zastępcy dyrektora z pensją co łaska to jest 6920 brutto), osoby które wykorzystują ten dzień w celu uniknięcia pójścia z rodziną do świątyni Bożej będą miały bezpośredni kontakt z wykwalifikowaną wy święconą osobą.

 • jezierskiadam

  Oceniono 7 razy 3

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?
  Kilka propozycji:
  Zakaz korzystania z placów zabaw.
  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..
  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.
  Poświęcenie nie poświęconego.
  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.
  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.
  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.
  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.
  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.
  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.
  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.
  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.
  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.
  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • xyz_xyz1

  Oceniono 11 razy 1

  ja czekam na wprowadzenie normalności czyli po za wolnymi od handlu niedzielami należy wprowadzić ograniczenia dotyczące sobót. Przecież nie może być tak iż pracownicy mniejszych sklepów kończą pracę w soboty o 15 a marketów czy dyskontów czy Ci których sklep jest na terenie CH muszą pracować do 22 a czasem dłużej. Należy ujednolić godziny funkcjonowania handlu w soboty czyli ustawowo ograniczyć je do godziny 15. Wtedy wszyscy będą na równych prawach. A pracownicy CH będą mieli czas w godzinach popołudniowych dla swych rodzin . Oczywiscie ograniczenia należy rozszerzyć na sferę gastronomi z niewielkimi wyjątkami oraz stacje paliw e(wprowadzić pojęcie stacji dyżurnych) oraz sferę rozrywki. Nie moze być także w niedziele rodzina idzie do kina czy do Mc Donalda miast jak być powinno uczestniczy we mszy świętej i innych praktykach religijnych.

 • remislanc

  Oceniono 7 razy 1

  "Od 2019 roku termin niedzieli handlowej wyznaczony został w ostatnią niedzielę każdego miesiąca" I nie można na tym zakończyć wypocin?
  Od wprowadzenia ustawy minęło ok. 75 tygodni. A wy - kołki rozporowe- w każdym tygodniu przez cztery dni zadajecie swoim czytelnikom ( czyżby ułomni?) pytanie: czy w najbliższą niedzielę zrobimy zakupy? Jesteście normalni???

 • musibyclogin

  Oceniono 3 razy 1

  Uleńko UZ, wolę Twoje artykuły o niedzielach :( Jakieś NPK to nie to samo...

 • wislano

  Oceniono 4 razy 0

  Gdzie jest UZ ? ten tutaj artykuł jest mało rzetelny ,wiadomo , że osoby zastępujące UZ opiszą sprawę po łebkach , a UZ jest szczery i rzetelny w kwestii niedziel handlowych .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX