CB同 zatrzyma這 fa連zerzy. Luksusowe samochody by造 rozbierane, a ich warto嗆 zani瘸na

Funkcjonariusze Centralnego Biura 奸edczego Policji razem z Krajow Administracj Skarbow rozbili zorganizowan grup przest瘼cz specjalizuj帷 si w fa連zowaniu dokumentacji pojazd闚. Sprowadzane z zagranicy luksusowe samochody by造 dekompletowane, a ich warto嗆 zani瘸na. To pozwoli這 na op豉cenie ni窺zej stawki podatku akcyzowego.
Zobacz wideo

Podczas akcji policjantów z CBŚP i Prokuratury Regionalnej w Gdańsku zatrzymanych zostało w sumie sześć osób. Zabezpieczono także luksusowe samochody o wartości około dwóch milionów złotych. Podejrzani działający w grupie przestępczej czerpali korzyści z uchylania się z opłacania właściwej stawki podatku akcyzowego.

Luksusowe auta z zagranicy sprzedawane jako "uszkodzone". CBŚP rozbiły polską grupę fałszującą dokumentację samochodów

Funkcjonariusze niemal jednocześnie zatrzymali sześć osób oraz przeszukali miejsca zamieszkania podejrzanych. Działania policji prowadzone były w województwach pomorskim, wielkopolskim i lubuskim. W trakcie przeszukania zabezpieczono w sumie sześć pojazdów: BMW X5 i GT5, Porsche Macan oraz Cayenne, Mercedes klasy S i E o wartości około dwóch milionów złotych.

Według wstępnych ustaleń śledztwa samochody były sprowadzane do Polski z zagranicy. Następnie pojazdy były dekompletowane - w warsztatach usuwano np. fotele, lampy, zderzaki lub nadkola. Niekompletne auta były poddawane oględzinom przez rzeczoznawce, który również został zatrzymany. W ten sposób wartość samochodów była zaniżana, a w dokumentach widniały uszkodzenia, których rzeczywiście nie było. Na tej podstawie odprowadzano niższy podatek akcyzowy. Według wyliczeń policji w przypadku 11 samochodów zapłacono w sumie 500 tysięcy złotych mniej podatku.

Śledczy sprawdzają teraz procedury związane ze sprowadzeniem innych 150 pojazdów. Niektóre z aut zostały przetransportowane do Polski i oznaczone jako tzw. "pojazdy specjalistyczne", za które nie opłacono podatku. Najprawdopodobniej dokumentacja pojazdów była fałszowania. Auta były sprowadzane głównie z Niemiec, dlatego skierowano już Europejskie Nakazy Dochodzeniowe z wnioskiem o przekazanie dokumentacji na temat rejestracji tych pojazdów na terenie tego kraju.

Wi璚ej o:
Komentarze (27)
CB同 zatrzyma這 fa連zerzy. Luksusowe samochody by造 rozbierane, a ich warto嗆 zani瘸na
Zaloguj si
 • ochujek

  Oceniono 19 razy 19

  Samochody nie kradzione. Wi璚 w czym problem? Te nie lubi p豉ci podatk闚 na utrzymywanie armii paso篡t闚, na czele z klechami. Rydzyk dostaje nasze miliony i nikt nie widzi tu afery. Wcze郾iej komisja maj徠kowa te bezkarnie grabi豉 Polsk.

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 16 razy 14

  500 tysi? W豉郾ie zacz瘭i zbiera na odpraw wiceministra:D

 • dziadekjam

  Oceniono 26 razy 14

  "Wed逝g wylicze policji w przypadku 11 samochod闚 zap豉cono w sumie 500 tysi璚y z這tych mniej podatku."
  ============
  To raptem r闚nowarto嗆 odprawy pisiego "fachowca"...

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 13 razy 13

  Zorganizowana grupa przest瘼cza nie zap豉ci豉 500,000 z? A dok豉dnie na ile marsz貫k j嶵n掖 skarb pa雟twa, czy przypadkiem nie 4,500,000 z? Zorganizowana jednoosobowa grupa przest瘼cza?

 • c.t.k

  Oceniono 19 razy 13

  Samuel Goldwyn, z Nalewek, wsp馧tw鏎ca Hollywood, jeszcze jako Goldfish, wywin掖 kiedys taki numer:
  " W momencie kiedy ca豉 bran瘸 si chwieje, Goldfish wykorzystuje sytuacj. Zamawia we Francji wielkie transporty tanich r瘯awiczek, kt鏎e ka瞠 podzieli – osobno lewe, osobno prawe – i wys豉 do r騜nych port闚 w USA.
  Przez nast瘼ne p馧 roku czeka, a zgodnie z prawem rz康 b璠zie musia uzna przesy趾i za porzucone i sprzeda je na licytacji. Ale kto zechce kupi r瘯awiczki tylko na jedn r瘯? Goldfish, kt鏎y wie, gdzie szuka sztuk do pary, jako jedyny uczestnik tych aukcji wykupuje za bezcen ca造 towar, w og鏊e nie p豉c帷 c豉, gdy uznane za porzucone r瘯awiczki nie maj formalnego w豉軼iciela."
  Tu r瘯awiczki bez pary, tam Porsche bez nadkola i jako si prz璠zie.

 • togo13

  Oceniono 12 razy 10

  A ile zap豉ci podatku ten z Torunia, za samochody darowane przez bezdomnego ?

 • tigr

  Oceniono 16 razy 8

  Pa寮ziochy kombinuj na sprowadzanych samochodach premium, 瞠by opchn望 je tanio innym Pa寮ziochom. P騧niej Pa寮zioch w zakupionym samochodzie po tanio軼i ma poczucie PRESTI狹 i MOCY, a gdy inni u篡tkownicy drogi nie dostrzeg ani mocy, ani tym bardziej presti簑, to Pa寮zioch z uzywanej panamery dostaje piany i wtedy nic tylko musi oklepa kobiet na pasach albo innego "frajera" z salonowej Skody, bo ten 鄉ie wyprzedza tira na autostradzie, kiedy akurat Pa寮zioch sobie zamarzy osi庵n望 pr璠ko嗆 d德i瘯u na d逝giej prostej :D

  Wolska Pa寮ziochem stoi.

 • Atanazy Bazakbal

  Oceniono 17 razy 7

  ciekawe ilu si znajdzie takich kt鏎zy zobacz w tym straszne przest瘼stwo i pot瘼i takie dzia豉nia. chyba tylko dilerzy, kt鏎zy musz sprzedawa wg zawy穎nej stawki podatku. czy nie jest lepszym wyj軼iem zmniejszy te stawki do rozs康nej kwoty, aby taki proceder nie by sensowny.

 • 11krzych

  Oceniono 8 razy 6

  Ko軼i馧 katolicki te oszukiwa na podatkach od samochod闚 i ani jeden ksi帷 nie zosta ukarany. A obecnie ka盥y w dupe wyebany proboszcz mo瞠 kupi bryk za granic i nie p豉ci akcyzy, bo to do jazdy w celach charytatywnych. A co taka k..wa w koloratce niby robi charytatywnie?

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX