Śmierć Dawida Kosteckiego. Giertych chce przesłuchania Macieja M. "Kostecki miał nagrania"

Mecenas Roman Giertych, pełnomocnik zmarłego na początku sierpnia pięściarza Dawida Kosteckiego, chce przesłuchania Macieja M., więźnia z zakładu karnego w Rzeszowie. Maciej M. miał twierdzić, że u Dawida Kosteckiego znaleziono pendrive z nagraniami i telefon.
Zobacz wideo

Ciało Dawida Kosteckiego znaleziono 2 sierpnia w celi Aresztu Śledczego na warszawskiej Białołęce. Mężczyzna miał popełnić samobójstwo. Sekcja zwłok wykluczyła udział osób trzecich. Z wynikami sekcji nie zgodziła się rodzina zmarłego. Według bliskich Dawida Kosteckiego i ich pełnomocników, śmierć byłego pięściarza nie była samobójstwem. Mają o tym świadczyć m.in. krwiaki i otarcia, które znajdowały się na ciele mężczyzny.

Dawid Kostecki odsiadywał karę w rzeszowskim więzieniu, miał jednak zeznawać w sprawie oskarżonego o rozbój Tomasza G. Dlatego został przewieziony na Białołękę.

Razem z Kosteckim miał też zeznawać Maciej M., opisywany przez polityków jako "prawdopodobnie ostatni świadek" afery podkarpackiej. Mężczyzna niedawno trafił do szpitala psychiatrycznego - miał próbować popełnić samobójstwo w zakładzie karnym w Rzeszowie - tam, gdzie wyrok na co dzień odsiadywał Kostecki.

"Według twierdzeń Macieja M. przy przeprowadzce na Białołękę Dawida Kosteckiego znaleziono u niego pendrive z nagraniami i telefon. Rodzina potwierdza, że Kostecki miał przy sobie nagrania i telefon" - poinformował na Twitterze mecenas Roman Giertych, jeden z pełnomocników rodziny Dawida Kosteckiego.

"Składamy wniosek o przesłuchanie Macieja M. i dołączenie do akt tych nagrań" - dodał Giertych.

Śmierć Dawida Kosteckiego

Kostecki po raz pierwszy został skazany w 2011 roku na dwa i pół roku za kierowanie grupą przestępczą i czerpanie korzyści w prostytucji. Do więzienia wrócił w 2016 roku, kiedy to został aresztowany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Został skazany na pięć lat pozbawienia wolności za kierowanie grupą przestępczą zajmującą się praniem brudnych pieniędzy, wyłudzaniem podatków oraz legalizacją kradzionych samochodów.

Jeszcze podczas pierwszego pobytu w więzieniu Dawid Kostecki zeznał, że funkcjonariusze mieli układy z braćmi R. prowadzącymi na Podkarpaciu domy publiczne, w których - jak się okazało w tym roku - mieli bywać ważni polscy politycy.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia [https://liniawsparcia.pl/] pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Więcej o:
Komentarze (112)
Śmierć Dawida Kosteckiego. Giertych chce przesłuchania Macieja M. "Kostecki miał nagrania"
Zaloguj się
 • micro5

  Oceniono 33 razy 25

  Jak członka PiS złapiesz za ręke na kradzieży będzie twierdził że to nie jego ręka

 • kamuimac

  Oceniono 28 razy 20

  nie po to ludzie ziobry mu "zrobili samobójstwo" żeby te nagrania kiedykolwiek się odnalazły . na razie dowody na to co wyprawiał marszałek z nieletnimi ukrainkami są wyłaćznie na kremlu

 • fakiba

  Oceniono 28 razy 20

  Jakie nagrania , zaginęły i wcale ich nie było , tak Zero będzie się tłumaczył

 • chi-neng

  Oceniono 22 razy 18

  • hotin
  • 31.februarius
  • 68jacekw
  • ta56
  • val_drakul
  • gaciekesikowej
  i reszta kennelu szefer-nacker....

  DO NOGI
  DO ROBOTY!
  UJADAC!

 • notremak

  Oceniono 19 razy 15

  Zaczynają się mordy polityczne.
  Jak Niemczech po dojściu do władzy pana z wąsikiem.
  Tyle że u nas nieśmiałe. Sutene... suweren musi się z wolna przyzwyczaić.
  Głosujcie na piss!
  Piss was urządzi!

 • spyderman2

  Oceniono 12 razy 12

  jeśli pisowski wiceminister sprawiedliwości niejaki Pojebiak preparuje i hejtuje na uczciwych sędziów to chyba nikt (poza ciemnotą pisowską) nie ma wątpliwości ze kostecki miał dowody obciążające pis (marszałek latający do agencji) i musiał zginąć bo miał zeznawać przed wyborami

 • chi-neng

  Oceniono 20 razy 12

  Zbyt wiele wiedział o tzw pseudo- politykach srebrzysto-wolskiego bossa mafii piso-smolensko-naziolsko-koscielnej.
  Dlatego został skazany na śmierć /morderstwo, pod ’czułym’ okiem/nadzorem ‘pelerynowo-królewsko-chrystusowej’ armii Zbycha i jej wykonawców.
  Kaczyński!
  Wszelkie „TAŚMY PRAWDY„ o tobie, twojej mafii, każdym gangsterze, którego uczyniłeś czlonkiem rzadu/najwyższych władz, uczynią to samo co twoje wyimaginowane nic-nieznączace taśmy o opozycji; doprowadzą do obalenia was i przejęcia władzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX