Komentarze (252)
Kraków. Brytyjczyk wjechał elektryczną hulajnogą w 4-latka. Poważnie poturbował dziecko
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • 3guziec

  Oceniono 8 razy 6

  k...... dosc tych terrorystów na chodnikach, ludzie muszą czuć się bezpiecznie.

 • facio60

  Oceniono 10 razy 6

  Zdaje się, że pewna pani w Warszawie została ukarana przez policję (w tym wypadku cisną mi się pod ich adresem wszelkie znane mi inwektywy, bo głowy chyba zamienili z ch... m), gdy została potrącona przez hulajnogę. Idąc konsekwentnie tokiem rozumowania owych "stróżów prawa", dziecko też zapewne było winne, bo zmieniło tor ruchu. Zastanawiam się, jaką karę wymierzą teraz policjanci, no może nie dziecku ale jego opiekunom. W W. Brytanii mamy prawo precedensowe, więc wina dziecka bezsporna. A teraz chciałbym usłyszeć od twórców prawa w Polsce oraz dziarskiej policji, gdzie można bezpiecznie poruszać się po wyjściu z domu. Na pewno nie po chodnikach, bo tam królują rowerzyści a teraz dołączyli użytkownicy hulajnóg.

 • dziadekjam

  Oceniono 14 razy 6

  Pewnie Brytol poruszal się "lewostronnie"..:-(

 • bolo2002

  Oceniono 7 razy 5

  Trzeba byc idiota , żeby dopuscić el. hulajnogi do jazdy po chodnikach, gdzie chodza piesi!!!!!
  Bedzie wiecej wypadków i zginie wiecej dzieci-więc: do szkoły PIS-owskie matoły!!!!!!!

 • princepinot

  Oceniono 5 razy 5

  Pis chyba z premedytacjanie reaguje na te tragedie. Nie pojmuje dlaczego tymczasowo nie mozna po prostu wprowadzic przepisu ze hulajnoga po chodniku jechacnie wolno.

 • marco35

  Oceniono 5 razy 5

  Uff całe szczęście że był trzeźwy. Normalnie kamień z serca. Jak trzeźwy to wszystko jest ok

 • gangut

  Oceniono 13 razy 5

  Pewnie "bombelek" się wyrwał i sam wbiegł pod pojazd. Jeszcze się okaże że rodzice będą musieli Brytyjczykowi zapłacić odszkodowanie.

 • wez_zesz

  Oceniono 17 razy 5

  Dlaczego pod artykulami o zaginieciu Wozniaka-Staraka sa wylaczone komentarze? ( I to na wszystkich portalach, wlacznie z GW).

 • iwano10

  Oceniono 6 razy 4

  Kto i po co dopuszcza jazdę po chodniku tym wszystkim wrotkom,rowerom czy posiadającym coraz to nowsze napędy hulajnogom?Czy porzucanie wypożyczonych hulajnóg w dowolnie wybranym punkcie chodnika jest tolerowane przez służby miejskie,mimo iż jest to często pułapka i zagrożenie?

 • kichchi

  Oceniono 6 razy 4

  na te cuda trzeba mieć OC, tablice i prawko na najsłabszy motocykl

 • zegrz

  Oceniono 3 razy 3

  Powinien być bezwzględny zakaz poruszania się po chodnikach rowerów i wszelkich pojazdów z napędem, a ścieżki rowerowe powinny być oddzielone od chodników przynajmniej półmetrową przerwą. musi być też w końcu bezwzględne pierwszeństwo dla pieszych na pasach (zwłaszcza na ścieżkach rowerowych).

 • domrosa

  Oceniono 7 razy 3

  Ile jeszcze musi być ofiar hulajnóg, żeby ktoś na poważnie rozważył całkowity ich zakaz? Stanowią zagrożenie zarówno dla ludzi na chodniku jak i samochodów (i siebie samych) na ulicach.

 • amre

  Oceniono 5 razy 3

  zakazać tego cholerstwa!!!

 • 162tony

  Oceniono 3 razy 3

  NIE WJECHAŁ TYLKO WSZEDŁ.
  Wszedł na dziecko elektryczną hulajnogą, winne dziecko.

 • supertiumacz

  Oceniono 9 razy 3

  "Policja informuje, że sprawca był trzeźwy."

  A czy Beatka była trzeźwa? Bo tej informacji zabrakło w newsach.

 • 45rtg

  Oceniono 11 razy 3

  Jak dokładnie to samo zrobił na wrocławskim rynku Polak na rowerze, to sp*erdolił, a policja niezbyt się przykładała do szukania. Jak pedalarz zamordował kierowcę na Legnickiej, to niewyraźne zdjęcie pokazali dopiero po miesiącu, czy dwóch.

 • marywil2012

  Oceniono 2 razy 2

  bez bejsbola nie ma co wychodzić w naszym pięknym kraju na ulicę. Jak nie przejedzie ktoś na przejściu, to cię na chodniku rozjedzie. Jak nie narodowcy to policja. Proponuję bejsbol i maczeta+: Poruszamy się kręcąc młynek. Najlepiej w takt jakiejś pieśni patriotycznej. Byle wrócić do domu cało i zdrowo.

 • sykstus_7

  Oceniono 4 razy 2

  99% użytkowników tego badziewia to dorosłe chłopy w sile wieku. Z nikim i niczym się nie liczą. Nie ważne jaka narodowość. Mam nadzieję że posiedzi trochę w areszcie i mu trochę odbyt tam przeczyszczą.

 • japiech

  Oceniono 2 razy 2

  Prawdziwą zmorą zaczynają być te jednoślady na chodnikach. Ja drugi tydzień ledwo chodzą bo jakiś gó...arz wjechał mi hulajnogą elektryczną w staw skokowy. Przeniesienie jednośladów na ulice niewiele da bo 1) wzrośnie liczba poważnych wypadków 2) ich użytkownicy nie posiadają OC a wierzcie mi, że uderzenie roweru czy hulajnogi z prędkością już 20 km/h w samochód przynosi sporo szkód, nie mówiąc już o uderzeniu w pieszego. Więc albo obciążyć wszystkich obywateli RP polisą OC albo przypisać OC do konkretnego pojazdu a nie do właściciela (vide wypożyczalnie, które mają co prawda obowiązek ubezpieczenia OC swoich jednośladów...ale spróbujcie zidentyfikować pojazd który w was wjechał)

 • 162tony

  Oceniono 2 razy 2

  Swoją drogą, Brytyjczycy w Krakowie

 • yaspiman

  Oceniono 4 razy 2

  "dziecko, które spacerowało z rodzicami". już widzę "spacerujące" 4 letnie dziecko. to jest żywioł, który w ułamku sekundy może znaleźć się w najbardziej nieoczekiwanym miejscu. jadąc w pobliżu na rowerze, hulajnodze czy na czymkolwiek trzeba zakładać, że 4 letni objekt zrobi to czego najbardziej byśmy sobie nie życzyli. to wystarczy, żeby nie rozjeżdżać dzieci.

 • sselrats

  Oceniono 12 razy 2

  Trzeba zrobic porzadek z pojazdami na chodznikach. Wlaczajac calkowity zakaz parkowania samochodow na chodnikach - nawet jednym kolem.

 • laudis2

  Oceniono 3 razy 1

  Nie mogą rowery jeździć tam gdzie przemieszczają się ludzie. Zwłaszcza dzieci w swoim zachowaniu są nieprzewidywalne. Energia uderzenia roweru lub hulajnogi wynosi przynajmniej tonę zatem, sprawa jest ewidentna - a konsekwencje wyrówna Borys ????????

 • wk_k

  Oceniono 5 razy 1

  Proponuję, aby zgodnie z nową świecką tradycją, pod każdym artykułem / informacją był zapis / stwierdzenie, że redaktor przygotowujący tekst był trzeźwy.

 • nylon13

  Oceniono 3 razy 1

  jeżdżę na rowerze od 30 lat, przyznaję czasami też po chodnikach, ale jeżdżąc tam stosuję klauzulę najwyższego uprzywilejowania wobec pieszych (nigdy nie jeżdżę więcej niż 10 na godzinę i zawsze naprawdę bardzo ostrożnie). Niestety, widzę że pod tym względem należę raczej do wyjątków; mnóstwo rowerzystów jeździ jakby ich porąbało - za szybko, ze słuchawkami na uszach, często także (i to mnie doprowadza do szału) nie trzymając kierownicy! (tzw. batmani i durni gó...arze) Interweniuję kiedy da się, ale na niewiele to się zdaje. Myślenie "mogę, bo chcę" zamiast myślenia empatycznego jest u nas nagminne. Nie tylko na chodnikach i drogach niestety...

 • matatjahu

  Oceniono 1 raz 1

  A projekt zmieniający przepisy utknął w komisjach i już do wyborów nie ma planow wprowadzenia przepisów, bo wszyscy politycy pisu zaczęli kampanię wyborczą...

 • ao.a

  Oceniono 3 razy 1

  Te hulajnogi to przekleństwo. Masa wypadków, użytkownicy zostawiają je byle gdzie, często uniemożliwiając przejście chodnikiem. Za to powinny być mandaty.

 • gazkom

  Oceniono 3 razy 1

  Myślałem, że gazeta.pI nie podaje narodowości sprawców, gdyż jest to rasizm, faszyzm, nacjonalizm itp. Czyżby jakieś zmiany?

 • felicjan.dulski

  Oceniono 3 razy 1

  Gdyby jadący hulajnoga miał choć odrobinę wyobraźni,do niczego by nie doszło.

 • m4t

  Oceniono 3 razy 1

  Może to wina dziecka? Może zmieniło kierunek ruchu i wpadło pod pieszego?

 • dziadwawelski

  Oceniono 1 raz 1

  Majcherlandia w awangardzie.

 • anna_pot

  Oceniono 3 razy 1

  Program minimum dla hulajnog to:
  -numery rejestracyjne
  - ubezpieczenie oc

 • nanorobot

  Oceniono 3 razy 1

  Dobra. W miedzyczasie 10 innych bachorów zostało potrąconych prze rowerzystów. No, ale teraz trzeba głosić, że hulajnogi to największe zagrożenie ludzkości, więc media urabiają ciemny lud ...

 • piotrm74

  Oceniono 5 razy 1

  Zdjęcie w artykule bezcenne. Widać czarny worek. Dobrze, że dziecko zostało ranne i żyje. Autor artykułu wykazał się niesamowitą oryginalnością...

 • waapi

  0

  czekamy na kolejną śmierć, dopiero wtedy wezmiemy sie do roboty

 • aronia0

  0

  Przerazaja mnie elektryczne hulajnogi. Jezdza jak chca i po czym chca, czesto dwie osoby na jednej hulajnodze. Czy nie moznaby wprowadzic zakazu poruszania sie czyms takim w miejscach publicznych?

 • telewy2

  Oceniono 4 razy 0

  Jeżdżę rowerem od wielu lat. I zdarza mi się czasami jechać chodnikiem, bo nie ma ścieżki a na drodze jest korek. I powiem Wam wszystkim, że da się tak jechać, żeby ludziom nie przeszkadzać, to kwestia podejścia. Ale fakt, że trzeba jechać naprawdę wolno i wtedy nikt nikomu nie będzie wadził. Szybka jazda po chodnikach zawsze kończy się jakimś niespodziewanym zdarzeniem niestety.

 • kudi1967

  Oceniono 2 razy 0

  zawsze twierdziłem że te hulajnogi to gó...

 • brytnej

  Oceniono 4 razy 0

  Z hulajnogą to przecież w Wolsce "pieszy". Toteż winno być: "Brytyjczyk wszedł elektryczną hulajnogą na 4-latka".

 • marywil2012

  0

  ile ofiar jeszcze trzeba, żeby pis, który w ciągiu 24h na dobę jest w stanie zdemolować każdą instytucję pańśtwową zmienić każdą ustawę (partacząc jednakowo) ale robi to szybko bo chodzi o interesy pisu, łaskawie uchwalił prawo regulujące poruszanie się pi...olonymi hulajnogami? TO nie są rowery i to nie są piesi. Niech sobie jeżdzą ludzie zwykłymi drogami jak samochody Niech tam się rozwalają jeśli mają taką wolę ale to nie jest zabawne jak można stracić życię wychodząc z klatki schodowej lub bawiąc się na dworze (polu) bo po chodniku ci właśnie ktoś kupą żelastwa 30 km/h albo i więcej (kto będzie sprawdzał czy hulajnoga ma ogranicznik) przejdzie po tobie, twoim dziecku, ludziach starszych. Do tej pory teroryzowali w przestrzeni miejskiej kierowcy samachodów ale wystarczyło schować się na chodnik nieco oddalony od drogi. Teraz wolna amerykanka i imposyblizm prawny i intelektulany pisu naraża nas na poważne urazy a nawet zagraża życiu. Niestety ale nie widzę innej możliwości niż wywalenie tego żelastwa na drogi. Żadnego jeżdzenia 30km.h po chodniku. Druga sprawa to wiek, ubezpieczenie od urządzenia i oc.

 • hellk

  0

  Firma dystrybuujaca ten nowotwor tkanki miejskiej na tym zdarzeniu tez przytuli pare dolcow. A nasze panstwo z dykty dalej beztrosko powiewa na wietrze.

 • bru_no

  Oceniono 6 razy 0

  ustawowo ograniczyć maksymalną prędkość dla e-hulajnóg do 10 km/h ( teraz jest chore 25 km/h ) i po problemie. Dla wielu patafianów jazda z taką prędkością będzie po prostu mało atrakcyjna.

 • van_norden

  Oceniono 16 razy 0

  Wina rodziców. Powinni już dawno zauważyć, że chodniki nie są miejscem do beztroskich spacerów

 • martinez027

  Oceniono 9 razy -1

  Trzeźwy brytyjczyk???W życiu nie uwierzę--prędzej zobacze Yeti czy Ufo niz trzeźwego brytola--w brudnej brytanii w weekendy NIGDY niewidziałem trzeźwego brytola---za granicą NIKT nigdy takiego czegoś niewidział----PO prostu oni NATYCHMIAST umieraja jak przekroczą granice brudasowa i są trzeźwi--dlatego każdy jest nawalony jak wsiada do samolotu czy pociagu....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX