Kraków. Brytyjczyk wjechał elektryczną hulajnogą w 4-latka. Poważnie poturbował dziecko

Do wypadku doszło w poniedziałek wczesnym popołudniem. Brytyjczyk wjechał elektryczną hulajnogą w dziecko, które spacerowało z rodzicami po krakowskich Plantach. Policja informuje, że sprawca był trzeźwy.
Zobacz wideo

28-letni obywatel Wielkiej Brytanii wjechał elektryczną hulajnogą w czteroletnie dziecko, które spacerowało pod opieką rodziców po Plantach, wzdłuż ulicy Straszewskiego w Krakowie. Do zdarzenia doszło w poniedziałek w okolicach godziny 14. 

Czteroletni chłopiec w wyniku zderzenia został poważnie ranny. Policja potwierdziła, że przewieziono go karetką do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Radio RMF FM donosi, że stan dziecka jest ciężki. 

Barbara Szczerba z krakowskiej policji dodaje, że choć 28-letni sprawca wypadku nie był pod wpływem alkoholu, jego krew została pobrana do dalszych badań. Policja dalej prowadzi czynności na miejscu zdarzenia. 

Więcej o:
Komentarze (252)
Kraków. Brytyjczyk wjechał elektryczną hulajnogą w 4-latka. Poważnie poturbował dziecko
Zaloguj się
 • waniliowy200

  Oceniono 60 razy 44

  Hulajnogi elektryczne i rowerzyści stwarzają ciągłe zagrożenie jeżdżąc po chodnikach. Zagrożeni są piesi a zwłaszcza dzieci. Strach iść z malym dzieckiem.

 • signum_t

  Oceniono 46 razy 30

  Tutaj krakowska policja podaje, że sprawca był trzeźwy. A dlaczego nie podaje takiej informacji w przypadku kolizji z udziałem Beaty Sz. ?

 • pogromca.katoprawackiej.zarazy

  Oceniono 37 razy 27

  Ja przemykam pod ścianami. Rowery i hulajnogi na chodnikach to bandytyzm. Zombiaki w słuchawkach i jak opętane. Czekam na kolejne wypadki.

 • krynolinka

  Oceniono 53 razy 23

  Przed paroma chwilami jechałam autem. Dwie hulajnóżki małoletnie pod prąd mnie mijały i rowerzysta też pod prąd. Ale to ja muszę mieć prawo jazdy i ubezpieczony samochód. I oczy naokoło głowy.

 • mawik_net

  Oceniono 28 razy 18

  To może wreszcie ktoś ruszy dupy i zrobi coś z przepisami jak dziecko umrze. Pisze się w internecie o tym od roku co najmniej. Kto ma dzieci ten wie, że nie chcą ciągle chodzić za rączkę i na bezpiecznych chodnikach ( odgrodzonych od jezdni) chodzą samodzielnie. Tymczasem jest problem z zakwalifikowaniem jednośladu, który jeździ tak szybko jak motorower i wyrzuceniem go z chodników, bo jakaś firma zarabia a kretyni nie mogą nogami trochę poruszać ! Na jezdnie niech idą z tymi hulajnogami , przynajmniej będą ginąć idioci.

 • kocurko

  Oceniono 30 razy 16

  Zakazać poruszania się rowerami i hulajnogami po chodnikach. BEZWZGLĘDNIE

 • timtimtim

  Oceniono 22 razy 16

  No jak to? Jakieś chamiackie dziecko śmiało stanąć na chodniku na drodze jaśnie pana na elektrycznej motorynce?

 • princepinot

  Oceniono 24 razy 14

  Nigdy ani rowery ani hulajnogi nie powinny byc dopuszczone na chodnikach !!!
  Na chodniku rower albo hulajnoge powinno sie prowadzic !!!

 • juriyy.c

  Oceniono 20 razy 14

  czyżby znowu pieszy nie zachował ostrożności i zmienił gwałtownie kierunek ruchu i należy się mandat opiekunom wzorem wcześniejszych publikacji?. No dlaczego tzw policja nie jest teraz taka mundra?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX