Walentowo. Wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Dwa pociągi uderzyły w matkę z dwójką dzieci

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Walentowie doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kobieta wraz z dwójką dzieci na rowerach wjechała wprost pod nadjeżdżający pociąg. Później po poszkodowanych miał przejechać pociąg jadący w przeciwnym kierunku. Wszyscy troje nie żyją.
Zobacz wideo

Matka z dwójką dzieci wjechała pod nadjeżdżający pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Walentowie. Przybyły na miejsce lekarz od razu stwierdził zgon 31-letniej kobiety i jednego z dzieci. Policjanci przez dłuższy czas poszukiwali drugiego dziecka, które w chwili wypadku miało jechać na rowerze obok swojej mamy. Rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji we Włocławku nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek w rozmowie z nami przyznała jednak, że poszukiwane dziecko także zginęło w tym wypadku.

Tragiczny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Nie żyje matka i dwójka 8-letnich dzieci

31-letnia kobieta z dwójką 8-letnich dzieci wjechała rowerem pod nadjeżdżający pociąg relacji Łódź Fabryczna-Gdynia. Rzecznik policji poinformowała, że według wstępnych ustaleń po potrąceniu przez pierwszy skład poszkodowani wpadli na tory obok, po których przejechał następny pociąg.

Do wypadku doszło w poniedziałek 19 sierpnia w godzinach porannych w miejscowości Walentowo niedaleko Włocławka w województwie kujawsko-pomorskim. Przejazd był niestrzeżony, a na dodatek nie był objęty monitoringiem. Szczegóły wypadku wyjaśniają teraz policjanci pod nadzorem prokuratury. Na razie nie wiadomo, że maszyniści obu pociągów byli trzeźwi. Ruch kolejowy na trasie Łódź-Gdynia został wstrzymany, nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia.

Więcej o: