Arcybiskup Gądecki wziął w obronę abp. Jędraszewskiego. Porównał go do księdza Popiełuszki

Arcybiskup Stanisław Gądecki odniósł się do wypowiedzi abp. Jędraszewskiego o "tęczowej zarazie". Wziął go w obronę i porównał do księdza Jerzego Popiełuszki oraz proroków, którzy w przeszłości byli karani za "mówienie prawdy". - Dziś prorocy także są obrzucani błotem - stwierdził Gądecki.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podczas niedzielnej mszy na stadionie w Chojnie odniósł się do wypowiedzi arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, który na początku sierpnia nazwał środowiska LGBT "tęczową zarazą, która zagraża sercom i umysłom". Wypowiedź duchownego skrytykowali między innymi powstańcy warszawscy, którzy w specjalnym oświadczeniu podkreślili, że osoby LGBT były także w ich szeregach. Za Jędraszewskim wstawili się politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy uczestniczyli w marszu poparcia dla jego słów. Część osób świeckich i duchownych domagała się z kolei jego odwołania

Gądecki broni abp. Jędraszewskiego. "Tak postąpiono z Jerzym Popiełuszką"

Arcybiskup Gądecki w swojej homilii w wielkopolskim Chojnie podkreślił, że krytykę wymierzoną w wypowiedź arcybiskupa Jędraszewskiego można porównać do agresji wobec proroków, którzy w przeszłości byli prześladowani za swoje poglądy. Nawiązał też do historii proroka Jeremiasza. - Dziś prorocy także są obrzucani błotem, gdy tylko ośmielą się powiedzieć prawdę zobowiązującą do nawrócenia i przemiany tak w życiu osobistym, jak i w życiu publicznym, trzeba więc ich oczernić, aby stracili autorytet i zamilkli - mówił, cytowany przez TVN 24.

Po chwili metropolita poznański dodał, że „tak postąpiono z błogosławionym Jerzym Popiełuszką, którego najpierw usiłowano zniesławić przy pomocy kłamstw i prowokacji, a gdy to się nie powiodło, związano go i wrzucono do Wisły". - Coś podobnego dzieje się teraz z arcybiskupem Jędraszewskim - podkreślił.

Abp. Gądecki w swojej homilii wyjaśnił też przyczynę, dla której - jego zdaniem - prorok może być prześladowany. - Dlaczego prorok bywa prześladowany? Bo przekazuje ludziom to, co mu Bóg powiedział, a nie to, co ludzie pragną usłyszeć. Ludzie zazwyczaj nie wierzą w proroctwa, które nie potwierdzają ich własnej opinii - mówił.

Przypomnijmy, że wcześniej z arcybiskupem Jędraszewskim solidaryzował się też kardynał Stanisław Dziwisz. Wsparcie okazali mu też m.in. arcybiskup częstochowski Wacław Depo, który porównał Jędraszewskiego do Jezusa, a także kard. Zenon Grocholewski, prymas Czech kard. Dominik Duka, a także wspólnota Franciszkanów oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej. Tadeusz Rydzyk powiedział z kolei, że postawa abp. Jędraszewskiego upodobniła go do Prymasa Tysiąclecia.

Więcej o:
Komentarze (329)
Arcybiskup Stanisław Gądecki wziął w obronę abp. Jędraszewskiego. Porównał go do księdza Popiełuszki
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 71 razy 57

  Ale się męczenników nasiało. Jeden bardziej zmęczony od drugiego. Intelektualnie. Sraczka na całego.

 • Armin Wittner

  Oceniono 52 razy 48

  Czy Jędraszewskiego nie obrzydza fakt, że biskup Paetz udzielał mu sakry biskupiej tymi samymi łapami, którymi dwanaście godzi wcześniej obmacywał genitalia kleryków, z którymi kopulował?

 • krynolinka

  Oceniono 55 razy 41

  O niczym innym klechy nie myślą tylko kto z kim śpi. Ale przypał. Łapy na kołdrę!! Zboczki..

 • chopinn

  Oceniono 42 razy 40

  Jak widac kosciol katolicki idzie w zaparte. I niech nigdy w przyszloscie nie udaje glupa, ze nie wspieral partii politycznej czy wybranego rzadu.

  To co oni robia to czesc kampanii wyborczej; znalezli sobie wroga (jak za kazdej poprzedniej kampanii) i jako koalicja rzad-kosciol ida po zwyciestwo polityczne.

  Kosciol jest swiadom, ze jesli PiS teraz nie wygra to juz nie bedzie przebacz i kk zostanie odciety od koryta. Problem w tym, ze w perspektywie dlugofalowej - kk jest juz skonczony w Polsce. Szkoda, ze nie zdobyl sie na troche rozumu, zeby chociaz zbalansowac z normalnoscia i utrzymac mlode pokolenie. No ale polaczenie pychy, klamstwa i cudzolostwa wlasnie do tego prowadzi.

 • Adam Puchala

  Oceniono 34 razy 32

  Powinien się rozpędzić bardziej i porównać go do Chrystusa J. Co mu szkodzilo!

 • rafikzratusza

  Oceniono 32 razy 30

  Czy tylko mi się wydaje czy pan Gądecki bluźni i prędzej trafi do piekła niż do nieba ? Naprawdę czasem mogliby po prostu zamilczeć zamiast brnąć w głupotę.

 • chi-neng

  Oceniono 30 razy 24

  Na oltarz z nim, bo sobiw zasluzyl "ZARAZA TECZOWA", ten "diabel" (depo) z piekla rodem!
  Najlepiej wymienic na Jasnej Gorze!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX