Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 25 sierpnia sklepy będą otwarte?

W marcu 2018 roku wprowadzona została ustawa ograniczająca liczbę handlowych niedziel. Z tego powodu klienci chcący zrobić większe zakupy w niedziele muszą sprawdzać, czy w danym terminie sklepy i centra handlowe są otwarte.
Zobacz wideo

W 2019 roku niedziela handlowa wypada zazwyczaj raz w miesiącu. Czy w najbliższą niedzielę 25 sierpnia obowiązuje zakaz handlu?

Niedziele handlowe 2019. Czy 25 sierpnia wypada niedziela handlowa?

Po wprowadzeniu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta klienci muszą sprawdzać kiedy sklepy mogą być otwarte. Od 2019 roku handlowa niedziela wypada głównie w ostatnią niedzielę każdego miesiąca (wyjątkiem są tylko kwiecień i grudzień). Zgodnie z kalendarzem niedziel handlowych właśnie 25 sierpnia sklepy i centra handlowe mogą być otwarte bez żadnych wyjątków.

Jak wyglądają terminy niedziel handlowych w przyszłych latach?

Następna niedziela handlowa wypadnie dopiero 29 września. W niedziele wypadające pomiędzy tymi terminami można będzie zrobić zakupy tylko w placówkach, które nie są objęte zakazem handlu. Są to: apteki, cukiernie, sklepy z pamiątkami, sklepy na dworcach kolejowych lub portach lotniczych, stacje benzynowe i sklepy prowadzone przez właścicieli lokalu. Zgodnie z ustawą od 2020 roku niedziele handlowe będą wypadały maksymalnie siedem razy w całym roku: w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc oraz w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Więcej o: