Abp Budzik ukarał suspensą ks. Kachnowicza. Ksiądz wspiera LGBT i przyznał, że jest homoseksualistą

Rzecznik archidiecezji lubelskiej ks. Adam Jaszcz poinformował na Twitterze, że abp Stanisław Budzik suspendował ks. Łukasza Kachnowicza. Młody duchowny został ukarany "w związku z porzuceniem obowiązków kapłańskich i zgorszeniem wywołanym jego zachowaniem oraz wypowiedziami sprzecznymi z nauczaniem Kościoła".
Zobacz wideo

O tym, że lubelski ksiądz może zostać suspendowany przez arcybiskupa Budzika, pisaliśmy w ubiegłą środę. Rzecznik archidiecezji lubelskiej informował wówczas, że wobec ks. Kachnowicza podjęto kroki prawne, a arcybiskup wezwał duchownego do pokuty i wyznaczył mu czas na powrót do diecezji. Ks. Łukasz Kachnowicz poinformował z kolei, że podjął decyzję o odejściu ze stanu kapłańskiego. Przyczyną konfliktu między nim a Kościołem katolickim jest fakt, że młody duchowny wspiera społeczność LGBT i przyznał, że jest homoseksualistą.

 

Ks. Łukasz Kachnowicz został suspendowany. "Jestem winny i nie żałuję"

Suspendowanie ks. Łukasza Kachnowicza oznacza, że nie może on wykonywać czynności kapłańskich ani nosić stroju duchownego. O ukaranym przez arcybiskupa Budzika duchownym w ostrych słowach napisał rzecznik archidiecezji lubelskiej ks. Adam Jaszcz.

Stawanie w prawdzie koniecznie łączy się z nazywaniem zła po imieniu i żalem za grzechy. Jeśli wiedzę o tym, co jest dobre i złe, czerpie się spoza źródeł biblijnych, np. z ideologii LGBT, można usprawiedliwić dowolny grzech, a nawet się nim szczycić. Suspensa dla ks. Kachnowicza jest wezwaniem do nawrócenia Kapłana, który wszedł w życiowy labirynt, z którego wyciągnąć może go tylko Bóg. Wierzę, że kiedyś się to stanie. Ta suspensa jest także wyraźnym sygnałem, że wśród duchownych nie ma miejsca dla księży angażujących się po stronie ideologii, która pod płaszczykiem „miłości i równości” podsuwa osobom dotkniętym krzyżem orientacji homoseksualnej lub zranionym grzechem takich czynów, „Biblię z powyrywanymi kartkami”. Jest to głęboko nieuczciwe (por. Rdz 19:4-13; Kpł 18:22.24-25.29; Kpł 20:13; Sdz 19:22-25; Mdr 14:26; Rz 1:25-28.32; 1 Kor 13:4-5; 1 Kor 6:91; Tm 1:8-11)

- czytamy na Twitterze rzecznika archidiecezji lubelskiej.

O tym, że został ukarany, poinformował na Twitterze także sam ks. Łukasz Kachnowicz. 

Abp Lubelski ukarał mnie dzisiaj karą suspensy. Raz jeszcze przyznaję się do winy: tak, jestem i będę razem z moimi siostrami i braćmi, osobami LGBT #JestemLGBT To nie jest sprzeniewierzenie się Ewangelii. Ale jeśli jest to wina wg Kościoła, to jestem winny i nie żałuję

- napisał ks. Łukasz Kachnowicz.

Suspendowany duchowny zaznaczył także, że nie był jedynym księdzem-gejem w Archidiecezji Lubelskiej. "Rozumiem, że bycie kryptogejem w Kościele jest ok, ale stanięcie w prawdzie zasługuje na karę. 'Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli' - mówi Ewangelia" - podsumował Kachnowicz.

Więcej o:
Komentarze (300)
Abp Budzik ukarał suspensą ks. Kachnowicza. Ksiądz wspiera LGBT i przyznał, że jest homoseksualistą
Zaloguj się
 • norman67

  Oceniono 49 razy 41

  Jak zaczną wszystkich homoseksualistów w kościele karać, to kto im zostanie? Tylko pedofile.

 • chi-neng

  Oceniono 43 razy 29

  Brawo i uznanie dla pana Kachnowicza...:)
  A budzik sie rozszalal i dzwoni....a dzwoni!

 • siekier35

  Oceniono 29 razy 23

  heh,budzika przeraża pewnie to że mogła by zostać upubliczniona lista gejów w sutannach w jego diecezji

 • batura3

  Oceniono 24 razy 20

  A może pan budzik ukarze tych, którzy chronili zboków w sutannach, swoich kolegów:))

 • pan.szklanka

  Oceniono 22 razy 18

  Facet (zgodnie z Biblią) nawołuje do zabijania. Czy to, przynajmniej teoretycznie, nie jest w tym kraju karalne?
  Kpł 20.13 Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.

 • aqua7x

  Oceniono 22 razy 16

  szkoda, ze nie suspencostam tych ksiezy hetero, ktorzy maja dzieci na boku i kochanki... oni przeciez nie sieja zgorszenia...

 • antypiss

  Oceniono 18 razy 14

  To jeszcze niech arcybiskup suspenduje "kilku" biskupów i hmm, 5 tyś księży za gwałty na nieletnich.

 • transformator2014

  Oceniono 20 razy 12

  Dla Kościoła walka z LGBT jest sprawą przetrwania. Jeśli homoseksualiści zostaną zaakceptowani przez społeczeństwo, całkowicie zniknie sprawa powołań. Młodzi geje ze wsi i małych miast nie będą już szukali schronienia w seminariach. Będą mogli normalnie żyć, więc nie będą mieli powodu, żeby szukać schronienia pod kuratelą Kościoła katolickiego i Watykanu. Kościół przestanie być klubem gejowskim ukrytym za martyrologią krzyża. Ludzie oddani Chrystusowi będą zmuszeni wziąć odpowiedzialność za swoją wiarę. (KP)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX