Abp Budzik ukarał suspensą ks. Kachnowicza. Ksiądz wspiera LGBT i przyznał, że jest homoseksualistą

Rzecznik archidiecezji lubelskiej ks. Adam Jaszcz poinformował na Twitterze, że abp Stanisław Budzik suspendował ks. Łukasza Kachnowicza. Młody duchowny został ukarany "w związku z porzuceniem obowiązków kapłańskich i zgorszeniem wywołanym jego zachowaniem oraz wypowiedziami sprzecznymi z nauczaniem Kościoła".
Zobacz wideo

O tym, że lubelski ksiądz może zostać suspendowany przez arcybiskupa Budzika, pisaliśmy w ubiegłą środę. Rzecznik archidiecezji lubelskiej informował wówczas, że wobec ks. Kachnowicza podjęto kroki prawne, a arcybiskup wezwał duchownego do pokuty i wyznaczył mu czas na powrót do diecezji. Ks. Łukasz Kachnowicz poinformował z kolei, że podjął decyzję o odejściu ze stanu kapłańskiego. Przyczyną konfliktu między nim a Kościołem katolickim jest fakt, że młody duchowny wspiera społeczność LGBT i przyznał, że jest homoseksualistą.

 

Ks. Łukasz Kachnowicz został suspendowany. "Jestem winny i nie żałuję"

Suspendowanie ks. Łukasza Kachnowicza oznacza, że nie może on wykonywać czynności kapłańskich ani nosić stroju duchownego. O ukaranym przez arcybiskupa Budzika duchownym w ostrych słowach napisał rzecznik archidiecezji lubelskiej ks. Adam Jaszcz.

Stawanie w prawdzie koniecznie łączy się z nazywaniem zła po imieniu i żalem za grzechy. Jeśli wiedzę o tym, co jest dobre i złe, czerpie się spoza źródeł biblijnych, np. z ideologii LGBT, można usprawiedliwić dowolny grzech, a nawet się nim szczycić. Suspensa dla ks. Kachnowicza jest wezwaniem do nawrócenia Kapłana, który wszedł w życiowy labirynt, z którego wyciągnąć może go tylko Bóg. Wierzę, że kiedyś się to stanie. Ta suspensa jest także wyraźnym sygnałem, że wśród duchownych nie ma miejsca dla księży angażujących się po stronie ideologii, która pod płaszczykiem „miłości i równości” podsuwa osobom dotkniętym krzyżem orientacji homoseksualnej lub zranionym grzechem takich czynów, „Biblię z powyrywanymi kartkami”. Jest to głęboko nieuczciwe (por. Rdz 19:4-13; Kpł 18:22.24-25.29; Kpł 20:13; Sdz 19:22-25; Mdr 14:26; Rz 1:25-28.32; 1 Kor 13:4-5; 1 Kor 6:91; Tm 1:8-11)

- czytamy na Twitterze rzecznika archidiecezji lubelskiej.

O tym, że został ukarany, poinformował na Twitterze także sam ks. Łukasz Kachnowicz. 

Abp Lubelski ukarał mnie dzisiaj karą suspensy. Raz jeszcze przyznaję się do winy: tak, jestem i będę razem z moimi siostrami i braćmi, osobami LGBT #JestemLGBT To nie jest sprzeniewierzenie się Ewangelii. Ale jeśli jest to wina wg Kościoła, to jestem winny i nie żałuję

- napisał ks. Łukasz Kachnowicz.

Suspendowany duchowny zaznaczył także, że nie był jedynym księdzem-gejem w Archidiecezji Lubelskiej. "Rozumiem, że bycie kryptogejem w Kościele jest ok, ale stanięcie w prawdzie zasługuje na karę. 'Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli' - mówi Ewangelia" - podsumował Kachnowicz.

Więcej o: